Loading...

Merhaba…

11 Mayıs 2019 21:33
A
a
Sevgi saygı muhabbet ve dua ile yeniden yepyeni Selam ün Aleyküm.
 Herkes ne yazar ne söyler hangi üslubu kullanır ben bilmem bilemem, sonuç da eli olan yazar ağzı olan konuşur. Ben yazarım sadece yazar suya sabuna dokunurum, susuz sabunsuz temizlik olmaz.  Eğri gördüm mü doğrulturum. Yanlış gördüm mü düzeltirim, eksik gördüm mü tamamlarım. Haksızlığa tahammül edemem.   Sevenim azdır, herzaman düşmanım da oldu ziyadesi ile hepsine Eyvallah . Ama en çok da görmezden gelenlere tahammül edemem. Kurcalamayı severim, mesleki deformasyon der bazıları ama; galiba huyum böyle. Neyse sahi ben kimim ya… Her gün en az on kere sorarım bu soruyu kendime cevap hep aynı:  Bir kul.  (Sizde sorun tavsiye ederim.)
Her kes  hercanlı gibi süreli bir ömrü sürükleyen, eşrefi mahlukat olduğunu unutmadan yaşamaya çalışan bir kul.
  Ben hiç şikayet etmem, etmedim. Acizliği sevmem. Sorunlara takılıp çözüm den korkmam… sorundan beslenmem çünkü . Korkutmayı da sevmem ama gerçekleri de saklamam, parmağımın arkasına da saklanmam.
Zor bir coğrafyadayız hem de çok zor. Bin yılın kini öfkesine karsın bin yılın sevgisi hoşgörüsü medeniyeti azmi inancı duası zaferi var bu topraklarda… Tüm Anadolu coğrafyasından bahsediyorum. Tabii yaşadığım yer Kıbrıs da bu toprakların bir parçası.  Bu küçük ada dan ne yazacaksın diyenlere cevabım şudur ki…   Gel, gör, tanı bil…Yada oku…
Ne magazin basınının gevezelikleri ne yavru vatan söylemlerinin çürümüşlükleri; ne stratejik önemi ne de yapılan yatırımın ederi… İlle de insanımız… Her şeye rağmen dimdik ayak da duran, çalışkan, bu toprakları vatan tutmuş fedakar mücadeleci insanımız. Tüm dayatmalara  ambargolara rağmen yüzlerce yıldır Kıbrıs Türkünün onurunu ve adını bu topraklarda yaşatan insanımız.
Dışarıdan baktığın da görülmeyen ama beraber yaşarken fark edilen benzerliğimizi ve kadim kültürümüz.
Adeta üzerinden kazınmak istenen inancımızı değerlerimizi ve dahi değerlilerimizi anlatmak isterim size. Hala sultanı,Şehy Nazım KıbrısıyiBarnabası, Cengiz Topeli, Karaoğlan oğlunu, Boğaz Şehitliğinde  sıra dağlar gibi duran Anadolu evlatlarını. Karpazlı  Hüseyin dayıyı,Meseryalı  Fatma teyzeyi Güzelyurtlu arabacıyı, molihiyayı hellimi pilavunayıkolakasıayrelliyi…Lefkoşanın sokaklarını,Mehmetciğin bağlarını.,Lefkenin  portakallarını…Onlarca  üniversitesini dünyanın her yerinden binlerce öğrencisini. Sağdan akan trafiğini… hızla artan nüfusunu israfı lüksü beceriksiz idarecileri , her gün  Türkiye ye ve insanımıza küfür ederek güne başlayan   dış kaynaklı beslemeleri… Türkiyenin askerinden parasından rahatsız olanları… ve kilosu onbeş lira olan dometesi…Hazırmısınız. Yakın çekim başlıyor…Ya Allah Bismillah.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat