Loading...

Muharrem Or’un Yıldırım’da yarattığı dip dalgası

9 Kasım 2019 20:50
A
a
Yıldırım CHP için anahtar ilçe; CHP Yıldırım’da kazanmadan Bursa’da kazanamaz.
Yıldırım İlçe Başkanlığına aday olan, 78 kuşağından, Muharrem Or’da bunun farkında; diyor ki:
‘’Yıldırım ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığını almak için adayım. Yıldırım’ı değiştirirsek Bursa’yı değiştiririz. Kişiler, gruplar etrafında örgütlenen değil, ideolojik ve politik kadro hareketi ile siyaset yapacak; sevgi diliyle konuşacağız. Halkla kucaklaşan, sorunlara çözüm üreten, umut olan bir örgüt oluşturmalıyız.’’
**************************************
CHP Eski İl Sekreteri Muharrem Or’un Yıldırım’da yarattığı dip dalgası CHP’de bütün dengeleri değiştirmiş görünüyor.


 
KEMALİZMİN REHBERLİĞİ
 
‘’CHP, emperyalist siyasal ve ekonomik kurumların temsilcilerini değil, anti-emperyalist Kemalizm'i rehber edinmelidir’’ diyen  Muharrem Or ile perşembe günü buluştuk adaylığından konuştuk.
**********************************
Muharrem Or’un dedeleri 1450’li yıllarda Buhara’dan Yıldırıma gelmişler. Or,’Piremir’i ilk kuranlar ailem’’ diyordu.
Or, gülle, cirit ve çekiç dallarında yarışmış; Türkiye birincilikleri olan; Atletizm Federasyonunda genel koordinatörlük, antrenörlük yapmış; Türkiye’nin en değerli spor adamlarından biri.
Tabi siyasette arazi mayınlı, engebeli; işi pistlerdekinden daha zor.
Muharrem Or daha önce ilçe başkanlığı için Güner Aklan ile yarışmış ve 7 oyla kaybetmişti. Or, bu kez daha iddialıydı; her mahalleye her üyeye ulaşacağını, düşüncelerini anlatacağını belirtti.
**************************************
Muharrem Or samimi, güler yüzlü, örgütçü, mücadeleci ve engin politik deneyimi olan bir siyasetçi ve CHP içinde ideolojik birikimi en iyi olan isimlerden.
Or, ‘’Yıldırım Belediye Meclisinde etkin muhalefet yaparken, gündeme somut önerilerimizle müdahil olmalıyız diyor; yeni yüzleri siyasete katma, CHP’de aktif siyaset yapan insanları arttırma amacında olduğunun altını çiziyordu.
**********************
Peki göreve gelir gelmez ne yapacak?
‘’Bir ay içinde örgütlenme ağını kurma çalışmalarının altyapısı tamamlanacak, üç ay içinde bu sistem çalışmaya başlayacak ve denetleme mekanizmaları devreye girecek. Altı ay içinde demokratik kitle örgütleri, sendikalar, derneklerle ve diğer tüm demokratik yapılanmalarla ilişkiler geliştirilerek ve örgütümüzün kılcal damarları açılacak. Bir yıl sonunda tüm delegelerin/üyelerin katılımı ile ilçe kongresi toplanacak yapılan çalışmalar  güven oylamasına sunulacaktır. Üyeler ve delegeler tarafından başarısız değerlendirilen yönetimin ve ya yöneticinin yerine yenisinin gelebileceği bir sistem hayata geçirilmelidir. Üyeler ve delegeler örgütün en üst düzey denetçileridir.’’
Or parti içi demokrasi konusunda ödünsüzdü. Bütün üyelerin katılımıyla ön seçimden ve çarşaf listeden yanaydı.
************************
Muharrem Or’un cümleleriyle bitireyim:
‘’Halk muhalefetine önderlik etmeliyiz. Mustafa Kemal'in emanetini korumaktan aciziz. Parti olarak, görevini yapmaya çalışır görünen memur zihniyetini terk ederek pratik eylem çizgisini hayata geçirmeliyiz. CHP'yi, hantal yapıdan kurtararak;  halkçı, emekten yana, özgürlük, kardeşlik ve bağımsızlık mücadelesini temel alan sol-devrimci bir çizgiye oturtmalıyız.’’

 
 
KAZANAN CHP OLMALI
 
Muharrem Or’un adaylık açıklamasında güzel bir görüntü vardı: İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş; adaylar, Mesut Şahin, İsmet Necat Işık; Or’un yanındaydılar.
*********************
CHP; yerel seçimde Bursa’da kendisine tarihi bir fırsatı kaçırtan parti içi kamplaşmayı aşmalı; kongreleri önce CHP kazanmalı.
 
1000
icon
Erdinç 10 Kasım 2019 15:50

Öncelikle hayırlı olsun Başarılar diliyorum senin çalışmaların örnek alınarak diğer teşkilatlarında calışarak yurt genelinde Başarılar elde etmeliyiz

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat