Loading...

Neden ve niçinler ile 15 Temmuz muhasebesi (1)

14 Ağustos 2019 21:28
A
a
Otuz yıldan buyana beklenen oldu. Gözümüzün içine baka baka, darbe geliyorum dedi ve 15 Temmuz 2016 yılında çirkin yüzünü göstererek geldi. Gelişi ile birlikte ülkemiz büyük bir badire atlattı. Allah korusun FETÖ denilen terör örgütü başarılı olsaydı, ülkenin kurum ve kuruluşlarında hakimiyet sağlayacaklardı, batıların isteği olacak, ülkemiz Mısır gibi, Suriye gibi, içimizdeki hainlerin gayretleri ile dış müdahalelere hazır bir ortama gelecekti. Allah korusun iç savaş kaçınılmaz olacak, bir tarafta ellerinde her türlü silahla mücehhez küçük bir sempatizan ve taraftar grubu olan bir yapı, diğer taraftan da memleket sevdalıları arasında kıyasıya bir mücadeleye sahne olacaktık. Bu mücadelenin sonucunda her iki durumda ülkemiz kaybedecekti. Yıllardır sağlamaya çalıştığımız istikrar ve güven ortamı gidecek, yerini dengelerden uzak bir rejim alacak, devlet gücü zafiyete uğrayacaktı.
Elbette ki devlet dediğimiz yapının demir yumruğu örselenip, görevini yapamayacak hale gelince ortada devlet dediğimiz kurumda kalmayacaktı. CİA ve batı, kendilerince hesaplarını yapmış, el altından yıllarca besleyip büyüttüğü FETÖ gibi hain bir yapılanmayı da kullanarak, her ne olursa olsun ama iktidar bizim olsun mantığı ile mevcut yakın tehlikeyi görmekten aciz iktidar ve iktidarların gafleti ve bir kısmının da ihanetleri sonucu hain planları belki de gerçekleşecekti. Bunca zamandır düşünüp tasarladıkları imha planlarını, insanoğlunun üst aklından çıkan bu senaryo, vahyin desteklediği yüce akıl sayesinde, sekteye uğradı, gayesine ulaşamadı. O gece Türk milletinin topyekûn, tek vücut halinde dik duruşu darbe taraftarlarının maneviyatını kırdı. Kim ne derse desin 15 Temmuz zaferinin tek bir mimarı vardır. O da Türk milletidir. Bu kutsal kıyamı şahısların başarısıymış gibi basite indirgemek çabaları, gafletten başka bir şey değildir. Zira 15 Temmuz akşamı tankların topların ilk önüne çıkanlar kırmızı-beyaz şehadet gömleklerini giyerek, kalbinde Allah(cc) ve peygamber(sav) sevgisinden beslenen, vatan sevgisinin imandan geldiğine inanan cesur Türk milleti idi. O akşam necip Türk milletinin kararlı tutumu ve azmi ülkeyi felaketin eşiğinden döndürmüş, batılıların kötü emellerini ve heveslerini kursaklarında bırakmıştı.
15 Temmuz gecesi kimlerin ilk etapta meydanları doldurduğunu hep beraber gördük. Maşallah siyasilerimizin bir kısmı ailecek lüks otellerinde tatillerini geçirmekte, bir kısmı da büyük bir gaflet içinde sıcak yataklarında istirahatle meşgul iken, askeri yetkililerimiz ise modern mekanlarda yaptıkları eş dost düğünlerinde halay çekiyorlardı. Millet meydanlara döküldükten sonra sayın etkili ve yetkili kabul ettiğimiz eşhas, gaflet uykularından şükür ki erken uyanarak milleti direniş hususunda gayrete getirdiler. Önderlik sayesinde bu badireyi kolay atlattık. 15 Temmuz da verdiğimiz istiklal mücadelesini, şahıslar ve partiler seviyesine indirip de, sonuçtan siyasi rant elde edebilir miyiz gayretine kapılırsak, hem bu geceye leke düşürür ve hem de kendi kendimize yazık ederiz. Zira o gece ki mücadele topyekûn bir milletin beka mücadelesidir. Bunu da hiçbir zaman unutmayalım, ülkemizi 15 Temmuz darbe teşebbüsüne hazırlayan sebepler arasında siyasi parti ve liderlerimizin hiçbiri masum değildir. Bu örgütün, doğup, büyüyüp semirmesinde ve sonuçta da darbe yapacak kadar devasa boyutlara ulaşmasında tüm iktidar ve siyasilerin yardım ve katkıları vardır. Hiç kimse ülkenin 15 Temmuz darbesinin eşiğine gelişinde sütten çıkmış ak kaşık değildir. Öncelikle bu vatanın bekası için çalışanlar olarak, her konuda ahlaki bağnazlık, siyasi bağnazlık, fikri bağnazlık gibi düşünce ufkumuzun önüne duvar çeken algılarımızdan kurtulmalıyız. Ülkemizin ve şahsımızın başına gelen musibetlerden ders çıkarmalı, ve geleceğimize güvenle bakmanın yollarını aramalıyız. Körü körüne bağlandığımız siyasi partilerimizin görüşlerini ve partilerin başındakilerin hamaset kokan beyanlarına inanarak olaylara tek taraflı bakma yerine, Cenabı Hakkın ayeti kelimelerinde “Hiç düşünmezler mi ? Akıl etmezler mi? “ ikazlarına kulak vermeliyiz. Yaşadığımız alanda attığımız her adımdan, yaptığımız her fiilden sorumlu olduğumuzu idrak etmeli ve düşünmeliyiz.
 
DEVAM EDECEK…
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat