Loading...

Osmangazi Zabıta ekipleri ve Bursa Şehir Hastanesi

18 Eylül 2019 21:30
A
a
Merhaba sevgili arkadaşlar. Öncelikle içimi ince ince kemiren bir olay yaşandı geçen gün. Bir çoğunuz gördünüz, izlediniz ve şahit oldunuz belki de. Bursa’da Tahtakale mevkiinde şaka gibi bir olay yaşandı.
Bazıları ‘şaka gibi’ bakmasa da şaka gibi bir olaydı, kimse inkar edemez nezdim de bu yaşananı.
Osmangazi Belediyesi Zabıta ekipleri, Tahtakale meydanında asırlardır Tahtakaleyi Tahtakale yapan köylüyü tabiri caizse meydandan attı. Bazı oyunlar kurallarına göre oynanır ancak öyle anlar vardır ki kural geçmez, sınır konmaz.  Eleştirmek hakkımızsa eleştirelim öyleyse. ..
 Zabıta ekipleri, Tahtakale meydanında ki 80 yaşındaki bir teyzenin köyden topladığı tazecik meyveleri, sebzeleri kasaya toplayıp arkasına bakmadan gitti. Yaşlı teyzenin şu sözleri saatlerce kulaklarımda çınladı. “Yapman yavrum, dulum ben, kimim kimsem yok, yazıklar olsun size yapman nolur. Tamam gideceğim bak araba gelecek yavrum almayın oğlum…”
Ve bir iki damla yaş aktı gözlerimden. Hayatın yükü omuzlarına binmiş, teyzemizin helalinden kazandığı parayı böyle acımasızca “kural bu” diyerek ağlamasına, yüreklerinin dayanmasını kaldıramadım, hazmedemedim.
Herkes layığıyla yapmak ister işini, ancak bu iş layıklığı 80 yaşında bastonlu teyzede mi işledi sorarım size…
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, açıklama yaparak, “Köylüye sabah saatlerinden öğlen 13:00 ‘ a kadar izin verdik satış yapmaları için”. Ancak bilen bilir Tahtakale meydanı öğleden sonra canlanır, sabah saatlerinde incin top oynar orda. Halkın alışveriş yaptığı, severek gittiği, parasını helalinden kazananlarındır Tahtakale. Şayet bir düzenleme yapılacaksa araçların geçişi ile ilgili bir düzenleme yapılmalıdır.
SN. Belediye Başkanımız’ın girişimde bulunarak vatandaş için yapmak istediği hizmeti anlıyorum, ancak böyle gaddarca olmaz. DAĞ-DER ‘in oralarda köy arabalarının kalkışı da trafiği olumsuz etkiliyor. Düzgün, geniş bir otopark yok baktığınız zaman buda bir etken. Çay ocakları da alanlarının dışına çıkıp masa, sandalye atıyor. Ama bazı zabıta ekiplerimiz oralarda oturup çay içiyorlar. O zaman Zabıta ekiplerimize de bir düzenleme getirilsin. Nerede kalplerini, nerede kuralları, nerede neyi uygulayacaklarını iyi bilsinler. Zira o video yürek yakan can yakan cinsten!  
X X X X X X X X X
Ve gelelim bir diğer konuya. Türkiye'nin en büyük 5. şehir hastanesi olan bursa şehir hastanesi 16 temmuz’da hasta kabulüne başlamıştı. Bursa’ya yakışır hastane, Bursa’ya yakışır hizmet, Bursa’ya yakışır temizlik… Teknoloji, cihaz, donanım olarak söylenecek laf yok.
Bunların hepsi tamam. Tamam da… Hastane olarak kabul etmeye de bin şahit lazım açıkçası. Zaman onu kabul etmekle geçiyor zaten. 
İçerisinde bebe malzemeleri kıyafetleri satan mağazalar, makyaj-bakım vs. ürünler satan GRATİS. VS.VS.
Gel gelelim bir tane eczane yok.  Yolunun uzaklığından hiç ama hiç bahsetmiyorum bile. İnsanın aklından tilkilik geçmiyor değil.  “Kim için ney için bu hastane.” Tamamen hizmet için mi yoksa işin bambaşka bir boyutu mu var? İddialara göre eczaneler gelmekten sürekli vazgeçiyorlarmış. Verilen kira fiyatları fazla geldiği için. İlacı da Gratis’ten, Migros’tan vs. dükkanlardan mı alsın bu insanlar.? Alışveriş merkezi değil ki orası. Hastane deyince akla ilk gelen Eczanedir oysa…  Güvenliğe eczane nerede diye soruyorsunuz size ‘Emek’ istasyonunu gösteriyor. Aman Allahım… Akıllara zarar! 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat