Loading...

Perinçek’ten aday ve ‘çatalçıkmaz’ açıklaması

15 Ocak 2019 21:52
A
a
Vatan Partisi Bursa İl Başkanlığı adaylarını açıkladı. Milletvekili seçimlerinin ardından Vatan Partisi bir yönetim değişikliğine gitti.
Önceki başkan Mehmet Alanbel çok tecrübeli bir siyasetçi. Yıllarca öncülük yaptığı il başkanlığını yeni jenerasyon genç yönetici arkadaşlarına devretti. Bayrağı devralan Hacı Bektaş Aykut başkan ile tüm Bursa gençleşti. Dinamikliği arttı.
Yakınen tanıştığımız başkan Aykut, mali müşavir fedakarlığı, azmi, gayretiyle  öncü bir il başkanı oldu.
 
Başkan Aykut, 31 Mart seçimleri için harıl harıl çalışıyor ekibiyle birlikte, biz şahit olduk. Özellikle sosyal mecralarda atılım yapıyorlar.
Bir süre önce yapılan basın toplantısına katılmıştım. Bursa’nın iki adaya indirgenmesinin yanlışlığını anlattığı basın toplantısında sinyali vermişti aslında başkan Hacı Bektaş Aykut. Neyin sinyalini vermişti? Bursa da önemli bir çıkış yapacaklarının sinyalini!
Alternatifsizliğe itilmeye çalışılan iki aday dayatmasını kabullenmediklerini, CHP saflarından Vatan Partisi’ne katılan avukat Suna Soydaş hanımefendinin büyükşehir belediye başkan adaylığını ilan ederek gösterdiler.
Vatan Partisi genel başkanı Dr. Doğu Perinçek’in katılımıyla Plaza 16’da gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısı ile Suna Soydaş’ın büyükşehir’e adaylığını resmen kamuoyu ile paylaşıldı. Ben de toplantıya iştirak ettim. Sayın Perinçek ile merhabalaştık. Başarı dileklerimi paylaştım.
Bursa da Plaza 16 da yapılan aday tanıtım toplantısında iki aday dayatmasına en sert cevap Sayın Perinçek’ten geldi.
‘Çatalçıkmaz.’
‘ Nedir çatalçıkmaz, başlangıç noktasından ilerlediği gösterilen iki yol, iki çıkmaz yol’ olarak tarif etti Sayın Perinçek.
‘Birinci yol ekonomik olarak borçtan dolayı ülkeyi iflasa getiren AK Parti yoludur. Çıkmazçatalın diğer ayağı ise CHP’dir. Sayın Erdoğan, Sayın Kılıçdaroğlu gelsinler karşımıza konuşsunlar konuşa biliyorlarsa. Sayın Erdoğan her alanda ülkeyi çıkmaza sokmuştur. Sayın Kılıçdaroğlu PKK lle kolkola, kucak kucağa değil mi? Ne konuşacaklar karşımıza çıkıp da…’ dediği konuşmasında İl başkanı Sayın Hacı Bektaş Aykut’un ifade ettiği ‘Bursa iki adaya muhtaç değil’ söylemini Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Perinçek ‘çatalçıkmaz’ söylemiyle noktayı koydu.
 Salonda aday tanıtımı esnasında genel başkan Perinçek’in de il başkanı Aykut’un da konuşması sloganlar eşliğinde oldu. Salonda inanmış bir topluluk vardı.
Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının da iştirak ettiği aday tanıtım toplantısına ilgi üst seviyedeydi. Salonun içi dışı doluydu.
Vatan Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Suna Soydaş hanımefendi Bursa’da karşılığı olan bir isim. Bursa Vatan Partisi il başkanlığı belediye seçimlerinde Suna Soydaş ile çıtayı yükseltti diyebiliriz.   
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat