Loading...

Samet Aybaba Bursasporlu, ben Bursasporluyum…

1 Haziran 2018 21:28
A
a
 
Allah var kendimden şüphe etmeye başladım! Ben bu spor dünyasında ve yaşamımda, işimde, mesleğimde niye bu kadar AYKIRIYIM diye de EMPATİ yapıyorum.
Hem aykırı gibi gözükeceksin, hem de her olayların sorgulanmasında ne yalan söyleyeyim haklı ve başarılı olacaksın. Tabii bu başarı anlayışı, toplum kültürüyle eş anlamlı.
Son örnekten başlayayım...
1-Samet Aybaba: Öncelikle hayırlı olsun. Başarılar dilerim... Bursa’nın tüm medyasına bakıyorum, herkes olumlu mesajlar verirken, bendeniz Bursa şehri adına utanç duyuyorum dedim. Evet beyler, utanması gereken bizleriz... Utanması gereken Özlüce’dekiler. Utanması gereken Vakıfköy’dekiler. Utanması gerekenler medya... Utanması gerekenler spor taban birlikleri. Utanması gerekenler antrenör derneğimiz. Utanması gerekenler yönetici diye geçinenler. Utanması gerekenler Bursalı iş adamları. Utanması gerekenler Bursalı kamu adamları...
Nerede Bursalı, Bursasporlu şöhretli hocalar? Her zaman, her yerde söylediğim bir sözümü tekrarlamak istiyorum. Hani bir laf vardır. İnsan, insanın kurdudur. Bendeniz de bunu Bursa, Bursa’nın kurdudur, şeklinde söylüyorum. Elimde olsa bir tane Bursasporlu şöhretli futbolcuyu, antrenörü Vakıfköy’e hoca olarak sokmam.
-Git kardeşim, senin yerin burası değil, Bursa’yı Türkiye’de temsil hakkını kullan. Koskoca Bursa’da doğru dürüst, Bursasporlu antrenör yok, utanç tablosu!
Allah var, kendimden de şüphe etmeye başladım! İşimde, mesleğimde ve spor dünyasında niye bu kadar aykırıyım diye de empati yapıyorum. Aykırı davrandığım her sorgulamada ne yalan söyleyeyim, resmi, özel, spor, yargı karşısında haklı ve başarılı çıkıyorum.

Bundan önceki yazımda ise, Vakıfköy’e bir spor lisesi yapımı tüm medyada şova dönüştü, halbuki şova dönüştürenlerin kamu ve spor için asli görev ve hizmeti içinde görmek lazım. Halbuki bendeniz  “Hipodrom Eğitim ve Spor Vadisi Spor Tesisleri”nde 20 tane spor tesisinin yanında ek binalar kazandırmışım. Şovu bırak, medya ve spor dünyasından kimsenin haberi yok. Çünkü bir spor adamı olarak asli görevimdir demiştim.
Gelelim kamuda 657’ye tabi devlet memuruyum. 6 yıl içinde 4 tane sürgün (Uludağ, Çekirge, Eskişehir, Tekirdağ-) yemişim. Her sürgünde başarılarıma katkımdan dolayı, beni sürgün edenlere (müdürlere) Allah razı olsun dedim. Niye? Her sürgünde kalıcı izler, tesisler, Milli Takıma sporcular, 2. ve 1. liglerimize 18-19 yaşında sporcular kazandırmışız.
Üzüldüğüm tek bir şey var. Bizim dönemimizde toplumsal, sosyal, kültürel, büyük-küçük, hoca-talebe, hoca-aile ilişkileri ve değer yargılarının çok değiştiğini biliyorum da, ben niye değişemiyorum?
Beni ben yapan ana felsefem, karşılıksız, özverili hizmet anlayışımın karşılığı vefadır. Dosttur. Kolay kolay dost olmam. Dost olduğum kişiyi de kolay kolay harcamam, harcatmam.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat