Loading...

Sempati ve empatiyle başlayan maç dostane bitti

11 Mart 2019 22:03
A
a
Çıkış yapan takım ile çıkış arayan iki takımın mücadelesinden beraberlik çıkacağını tahmin edenler fazlaydı. Sivas maçında gözyaşları ile alınan 3 puan, camiaya umut ve şevk vermişti. Savaş baltaları gömülmüş kardeş takım maçına odaklanmıştı.
Anıtkabir ziyareti, tribünlerin birlikteliği duygusal bir maç oynanacağının habercisiydi... Allah’tan rahmet diliyorum.
Bursasporun motivasyonunu arttıran bu ortamda patron(beyin) emri vermiş, içindeki askerleri çıkartmak ümidi ortadan kaldırın derecesine maça başladı.
Birinci devre sonucu yakalayabilirdik. Lima, Yusuf ve Aytaç’ın direkten dönen topuyla kaçırdıklarımız vardı.
İkinci devrede aynı senaryo vardı: Gol kaçırma...
Değerli okurlarım Bursaspor sezon başından beri her maç yüzde 100 4-5 pozisyona girip atamıyor, puansal fakirliğe yol açıyordu. Samet Hoca da bu konumda eleştiri aldı ve şikayetçiydi. Üretip de tüketen bir Bursaspor vardı sahada. Bizler, antrenörler gol yollarını gösterir ve çalıştırırız, bundan sonrası futbolcuların yeteneği ve becerisidir.
Takım savunmasında başarılıyız ve disiplinliyiz. 13 beraberlik bunun eseridir. Deplasmanda aksayan Ertuğrul kardeşime bir tavsiye, müdahalelerde geç kalıyor, pozisyon hatalarında dağılım ile rakibi gözünden kaçırıyorsun. Arka arkaya 3 pozisyonunda rakibe avantaj sağladın, basenlerin ve belin kalınlaşmış, hamlelerde geç kalıyor ya faul ya da rakibin seni geçmesi ile ataklar sonuçlanıyor.
Karaoğlan’a ayrı bir parantez açıyorum. İki haftadır takımına büyük güç katıyorsun, Ankaragücü maçında yüzde 83 top kazanma ve olumlu pas ile sahanın en iyisiydin. Top kullanmak bir sanatsa, top kazanmak da bir sanat. Orta sahamız yani kalbimiz iyi çalışıyor, bir de 3. bölgeyi halledebilirsek güzel günler bizi bekliyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat