Loading...

Seviyorum seni var mı diyeceğin…

28 Ekim 2019 20:34
A
a
‘’Bir aşkın izlerini yok edecek bir başka aşk sipariş edildi’’  diyordu şair, sanki aynen böyle bir şey oldu.
 Yaşanılan derin kalp kırklığı ve sonrasında tepemizde beliren karabulutların üstümüze avuç-avuç ölü toprağı yağdırdığı o yeis aylarda, o bulutların hemen ardında bir güneş doğuyormuş meğer, farkına pek varamamışız üzüntüden.
  Öyle kötü, öyle umutsuz günlerdi ki, ‘’tamam, biz bittik, sonumuz Eskişehir, sonumuz Sakarya, Kocaeli, yazık olacak Bursa şehrine, yazık olacak Bursaspor seyircisine’’ diye kahrolurken bu güzel takımın birinci lige yükselmesini şöyle bir derinden kutlayamamıştık bile.
  Kısıtlı bütçe içerisinde birileri transferler yaptı, yerli oyuncular geldi, Amerikalılar geldi sessiz sedasız ama salona bir çıktılar, gümbür-gümbür, hem de gecenin en karanlık anında ve Bursaspor’umuzun basketbol takımı -acılarımıza merhem oldu, en derin yaramıza yara bandı oldu. Bursaspor taraftarının ilgisi de bir anda salona çevrildi, deyim yerindeyse ölüyü dirilttiler, ING Basketbol Ligine de ayrı bir renk geldi ama en önemlisi de ne biliyor musunuz?
- Futbol kenti diye bildiğimiz Bursa kentine seviye atlattılar, Bursa şehri futbol kentinden spor kentine terfi etti sayelerinde.
 Yayında ve yapımda emeği geçen herkesten Allah razı olsun!
  Bursaspor Basketbol takımının başarısı sadece Bursa camiasına değil tüm Türkiye’ye örnek teşkil etmeli diye düşünüyorum çünkü cüzi denilebilecek bütçelerle takım kurabilmek, kadro mühendisliği, scouting gibi konular tamamiyle Türk sporunun sorunları ve bu konuda eşine az rastlanır bir örnektir Frutti Extra Bursaspor.     
 Sezer Sezgin çok doğru hamleler yaptı ve bu başarıdaki en büyük pay sahibi isim oldu, hakkını teslim etmek lazım. Teknik heyet konusundaki tercihinin ne kadar isabetli olduğunu şu an daha net görebiliyoruz.Serkan Erdoğan ve ekibiyle takım çok iyi bir uyum yakaladı. Bu başarının altında yatan sır ise Başkan Sezgin’in basketbol şubesini basketbolun içinden gelen, basketbol kökenli insanlara emanet etmesi oldu. Kulübün kapısına demir atmış yamyam menajerlere teslim olmadı, en doğrusunu yaptı, bir kez daha tebrik ediyoruz kendisini.
 Tabii yönetim bu kadar doğruyu bir araya getirdiğinde Bursaspor taraftarı da hakkını veriyor, salona geliyor, takımını destekliyor, kaybedildi denilen maçın çevrilmesini de sağlıyor.
 ING Basketbol Lig’i adına da farklı bir durum var ortada, tamamiyle futbol kökenli ve çok tecrübeli bir seyirci kitlesi tribünlerde yerini almış durumda, klasik salon seyircisinden daha ateşli ve daha organizeler ve maçın gidişatına tesir edebiliyorlar, şimdiden ligin devlerini endişelendirmeye başladılar bile. Bu takımın play off lara kalacağını da düşünüyorum,  vay anam vay, ne maçlar oynanacak, ne canlar yanacak?
 Futbolla yatıp futbolla kalkan bir şehir için de bu tamamen yeni bir durum bu, yeni bir aşk.Bursa kenti bir koltuğa iki karpuzu sıkıştırabilecek nitelikte bir spor şehri, çok istiyoruz ki ilk aşkımız Bursaspor futbol takımı da hak ettiği yere tekrar dönsün ama ne var kibu işler az evvel de bahsettiğim gibi yönetimsel beceri işi.
 Sen koskoca Bursaspor’sun kardeşim, seyircinden korkuyorlar, İzmir’de oynanması gereken maçı sudan sebepler uydurup Menemen adlı ilçedeki  bir tarlada oynanmasını istiyorlar ve o maç da o tarlada oynanıyor, hani nerede yönetim? TFF’de koskoca Bursa’nın hakkını arayacak bir Allah’ın kulu yok mu?
 Bugün futbol konuşmamaya yeminliydim ama tutamadım, hayatımız Bursaspor olmuş bir kere.
 Hem yara bandım, hem yaram, seviyorum seni Bursaspor!
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat