Loading...

Transfer ve altyapı ilişkileri

10 Ocak 2019 21:30
A
a

Profesyonel kulüplerimizin borç batağı içinde olduğu bir günde nedense hemen altyapılar gündeme gelir.

Bursaspor yıllarca bu işin peşini hiçbir zaman bırakmadı ama zaman zaman da bu hataları yaptı. İşte bu hataları yaptığı yıllarda Bursaspor’un borcu zirve yapmaya başladı.

Sadece Bursaspor mu? Elbette değil tüm kulüplerimiz başarıyı yakalamak isterken kendilerini borç batağının içinde buldular.

Kolay değil dolar bazında yapılan transferler, doların yükselmesiyle kulüplerimiz sıkıntı çekmeye başladılar.

Şimdi bu borçları nasıl öderiz derken, farklı konular gündeme gelmeye başladı. Her işte olduğu gibi burada da yapılandırmadan söz edilmeye başlandı.

Bakalım hangi banka bu riskin altına girecek ve hangi kurumlar teminat ve garanti sözü verecek? Zaman içinde bunları hep birlikte göreceğiz.

Biz yine gençlerin durumuna dönelim.

Samet Aybaba ile başlanılan yeni sezonda, gençlerin önü açılmaya başladı. Şimdi bu gençlerin ne yapacağı merak konusu oldu. Artık bu gençlerimiz şapkalarını önüne koyacaklar ve iyi bir değerlendirmeden sonra kararlarını verecekler. Geçmişte Bursaspor altyapısından yetişip, bugün ne durumda olan futbolcu ağabeylerine şöyle bir baksınlar. Değerlendirmelerini ona göre yapsınlar.

Diğer taraftan yönetimin vereceği karar önem kazanmıştır. Daha önce dolar bazında yaptığı transferlerle, nasıl zor duruma düşürüldüyse, bugün artık o hatayı terk etmeleri gerekir. Yani bugün için farklı bir düşünce tarzı ve farklı bir oyun anlayışını benimsemeleri gerekir.

Kısaca gençler üzerindeki olumlu düşünceler ister istemez gençleri heyecanlandırıyor. Bunlardan Muhammed Emin Sarıkaya, Burak Kapacak, Furkan Emre Ünver, Ramazan Keskin, Çağatay Yılmaz, Ali Akman, Ahmet Furkan Özcan ve Tuğbey Akgün gibi isimler, Bursaspor A takım kadrosunda yer alan isimlerdir.

Şimdi burada önemli olan bu oyuncuların hangisine Bursaspor’da şans verilecek, hangileri bir alt grup olan liglerde oynayarak kendini geliştirecekler ve daha sonra Bursaspor kadrolarında yer alacaklardır.

Bunun kararını verecek olan da Samet Aybaba’dır. O nedenle Bu oyuncuların gelişmesini yakın takibe alan Samet Aybaba takımın başında bulunduğu sürece bu uygulamaları yapacaktır. Bizler de bu konuyu yakından takip ederek, Bursaspor’a faydalı olacak uygulamaları yansıtırken destek vereceğiz. Yanlış uygulamalarda ise eleştirilerimizi yine sizler adına sürdüreceğiz.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat