Loading...

Türk futbolunu bitirenler!..

26 Ağustos 2018 20:28
A
a
1-TFF’de Yetkili Sorumlular- Demirören ve Ekibi
2- TFF Milli Tk Genel Direktörü (Geçen Dönem Fatih TERİM ) ve Altyapı Ekibi
3- TASKK Kulüpler ve Takımlar
4- TÜFAD Antrenörler
5- Bunları ATAYANLAR
Bunların Türk Futbolunun gelişiminden - kalitesinden - eğitiminden -altyapısından - teknik adamından - amatör - profesyonel takımların faaliyet ve organizasyonundan sorumlu kişi ve kurumlardır.
Peki bu 4 kurumun olmazsa olmazı nedir ?
O olmazsa bunlar da olmaz (İhanet ettiklerinin farkında değiller veya egoları aşağıya inemiyor.)
Bunların altyapıları-tabanı-temelini oluşturan (TEMELSİZ YAPI OLURMU ?)
NEDİR?
AMATÖRLER-ALTYAPI. Peki bunları kim temsil ediyor? Sorumlusu kim? Kurumu kim?
TFF Genel Kurulu’nda temsil ediliyor mu? Eden kim?
Amatörlerin üzerinden - profesyoneller - kulüpler - takımlar - hakemler - antrenörler - yöneticiler hak sahibiler.
Peki amatör sporcular nerede?
TFF’de oy kullanan bu kurumlar ve kişilerin hepsinin toplamından 100 misli fazla AMATÖR sporcu var, ama temsil edilmiyor..
Temsil edilmediği gibi TFF - TASKK - TÜFAD bu kurumlar amatör futbolculardan İŞLEM PARASI adı altında MAFYA BABALIĞINA SOYUNMUŞLARDIR - RESMEN HARAÇ ALMAKTADIRLAR. (2009-2010 yılında 25 Milyon TL toplanmıştır)
Peki Bu Kadar Haraç-Mafyalığının Karşılığında Ne VERİYORSUN AMATÖRE? Temsil HAKKI BİLE VERMİYORSUN?
Bir AMATÖR Takımın bir sezonda sadece işlem parası adı altında en aşağıya minimum 10 bin Tl yakın Masrafı vardır.
Önümde şu anda 2010 yılı yazılarım ve dökümanlarımla - 2018 yılı işlem paralarının dökümleri var.
Bu TFF deki - TASKK - TÜFAD Yetkili - Sorumlu - Sorumsuzlar TÜRKİYE’DE yaşamıyorlar mı? Sadece kendi makamlarını - EGO’larını tatmin etmek için mi vardır?
—BURSA’yı ele alalım. Bursa’da 877 takım var. Her biri en aşağı 5 adet işlem yapsa 877 X 5 = 4385 işlem yapar. Her bir İşlem ortalama 100 Tl olsa 4385 X 100 = 438500.TL yapar. Bu yönetici - antrenör - katılım ücretini ilave edin YORUMUNU SİZE BIRAKIYORUM.
Türkiye genelini düşünün en az 20 bin takım var. 20 bin X 5=100 Bin İşlem yapar. Ortalama asgari 100 tl harcasa 100 bin X 100 tl = 
Hesabını siz yapın. Yorum size ait.
HİÇ BİR ŞEY VERMEDEN ALMAK HARAÇ DEĞİL DE NEDİR ?
MAFYA BABALIĞIDIR ?
ŞİMDİ BU SORULARIMA CEVAP ARIYORUM.
TFF den başlayalım
1- TFF niçin vardır? Türk futbolunu kalkındırmak için, gençlerin en iyi yerlerde, en iyi şekilde spor - maç yaptırmak için vardır. Peki öylemi oluyor?
2- Profesyoneller ve Amatörler dahil takımlar borç batağında, sporcular, futbolcular sahipsiz, güvenceleri yok.
3- Yani çile içindeler.
4- TFF Kadroları resmen belirli kişilerin hegomanyasında. Liyakattan yalaka takımlarının insiyatifine teslim edilmiş durumda…
5- Çıkardıkları genelge ve tamimlerle geçmişteki takım ve sporcularının başarılarını inkar eden, YETENEKLİ gençlerin önünü tıkayan hale gelmiştir. (Alt yaş gurupları futbolcuların üst liglerde oynayamaması) 
6- Geçmişte bir TRZ kendi altyapısı ile şampiyonluklar yaşaması, Bursa-spor, kendi amatör ve genç takımlarının Türkiye Şampiyonlukları - 3. Lig Şam. - 2. Lig Şam., Kocaeli - Bolu- İnegölspor benim içinde bulunduğum dönemde Ayhan Akman - Mutlu Topcu - Cengiz Eren - Serhat Güller - S. Flementspor’dan Emre Aşık. Saymakla bitmez. Bunlar 18 - 19 yaşında kendi A takımında oynadığı gibi 1. liglere transfer oldular.
7- TFF de kim ki bu kuralı getirdiyse  futbolun - futbolcunun haini bunlardır.
8- Geçen seneye kadar dünya futbolunda özellikle Avrupa’da 21 yaş altında ki futbolculara, EN AZ FORMA VEREN VE BAŞI ÇEKEN TÜRKİYE’DİR. Gençlere şans tanıyan ülkelerin başını Almanya çekmektedir. 2. sırayı FRANSA alır. Fransa Dünya Şampiyonu olmuştur. En iyi sporcusu da 19 yaşında.
9- Bizim Milli Takımımıza bakalım. 320 bin nufüslu İzlandayı yenemiyoruz. U-19 Milli Takımımız gurubunda sonuncu, yenildiğimiz (2-1) takım Kıbrıs Rum Kesimi. U-17 Milli Takımımız gurubunda sonuncu yenildiğimiz (3-0) Mali takımı.
10- Çok affedersiniz ama altyapı milli takımımız kimin eseri? Fatih Terim ve ekibinin eseri. Maalesef bu ekip kadroları hala daha görevdeler. Bu kadar UTANMAZLIK OLURMU? HAYSİYETSİZLİK OLUR MU?
GELELİM FATİH TERİM’E
1- Türk Futbolunun, milli takımının GENEL DİREKTÖRÜ olacaksın, altyapı - üstyapı - teknik adam - futbolcusundan - mali bütçesine kadar her şeyinden sorumlusun.
2- Geçmişteki başarılarınla bu yetki ve sorumluluk almak demek. Türk futbolunda her türlü DEVRİM niteliğinde değişimi yapacak kişi sensin. Peki ne yaptı ?
3- Kendi maaşında devrim YAPTI!. AYLIK 850 MİLYAR (eski parayla) Hiç bir başarı sağlayamadığı gibi 3.5 trilyon tazminat aldı.
4- Altyapı ekibini - yalaka takımını kendi gibi paraya boğdu…
GELELİM TASKK  ve TÜFAD bu kadar mesleklerinde hiçbir iş yapma, sorumluluk alma, Türk futboluna hiçbir şey yenilik, açılım, değişim getirme SADECE PARA ALMASINI BİL.
1- TASKK bir amatör takımının, bir AMATÖR futbolcunun sorumlusu sen değil misin?
Amatör takıma ve futbolcusuna ne verdiğini, sahiplendiğini, eğittiğini söyleyebilir misin?
2- TÜFAD Genel Başkanı DİLBER Efendi.
O makamlar, koltuklar, emrindeki topluma hizmet etmek için mi vardır? Yoksa o koltuklar, makamlar kendi egosunu tatmin etmek için mi vardır? Bu antrenörlük geçmişte takımlara, sporculara, gençlere altyapılara kazandırılan başarılarla, bugünkü sporcu ve takım bazında Allah Aşkına elini vicdanına götür. Bir karşılaştır. Senin hiçbir söz hakkın yok mu? Önerin yok mu? Bu seminerler şöhretli para babaları, zengin liyakattan uzak yalakaları meşhur etmek için mi, bu seminerler düzenlenir?
Otel Parası, katılım parası, yüksek meblağlarla bu yalakalara, dostlarınıza iş - işçi bulma kurumu mudur bu dernekler?..
NOT: Bu Konularla ilgili 15 Temmuz 2010 (TFF’yi amatörler mi batırıyor) - 20 Ocak 2011 (Haracın ALLAH’ı TFF’de ) iki tane yazı yazdım...
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat