Loading...

Yeni dönemden umutlanmak istiyoruz ama çok zor

19 Temmuz 2019 21:31
A
a
Merhaba sevgili dostlar.
Ülkemiz son zamanlarda sıkça yaşadığı seçim telaşını 23 Haziran günü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yapılması ile atlattı. Seçim yorgunu bir ülkeden en azından görünürde olduğu kadarıyla ve siyasi partilerin açıklamalarıyla 2023’e kadar seçimsiz, geçime yoğunlaşmış bir yönetimle yaşayacağımızı düşünmek istiyorum.
Her ne kadar erken seçim fısıltıları olsa da olabilir. İktidarın ve muhalefetin söylemleri bu yönde. Bursa’da 31 Mart seçimlerinde 1,5 yıldır Bursa’yı yöneten AK Parti adayı Alinur Aktaş  Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yeniden seçildi. Sayın başkan tecrübeli ve deneyimli bir siyasetçi. Önümüzdeki dönemde Bursa’ya faydalı hizmetler yapacağını ümit ediyorum. Ancak enkaz edebiyatı, borç batağı bahaneleri ve tasarruf tedbirleri uygulamaları ile beklediğimiz hizmetleri alma noktasında maalesef ümitsizim. Engelliler bakımından ise Sayın Başkan’ın Büyükşehir Belediye Başkanı dönemindeki uygulamalarından edindiğim izlenime göre maalesef ümitli olamıyorum. Engellilerin sorunlarının çözümü noktalarında yine istenilen ivmenin kazanılacağı konusunda karamsarım ve ümitsizim. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nda yapılan atama ile değişime gidildi. Daire başkanlığına Numan Şeker’in yerine Yunus Kaldırım getirildi. Yeni başkan yeni kadrolaşmaya gitti. Engelliler Şube Müdürlüğü’ne Pelin Feymi’nin yerine eskiden de Engelliler Şube Müdürlüğü’nde aktif görev yapan Yasemin Şavşatlı’yı getirdi. Ben olumlu bir değişiklik olarak görüyorum, Sayın Yasemin Şavşatlı’nın başarılı olacağını düşünüyorum. Pelin Feymi ile özel bir husumetim yok. Uygulama tarzı, davranışları ve anlayışıyla uzlaşamadığım bir Engelliler Şube Müdürü idi. Bence değişim gayet yerinde olmuş. Pelin Feymi hanıma da yine de verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederim, yeni görevlerinde de başarılar dilerim.
Engelli STK’lar da 5 yıllık stratejik plan konusunda uzlaşamadılar. Her STK kendine göre bir tarafa çekiyor. Çoğu da stratejik planın öneminden bihaber. Bir de Türkiye Engelliler Meclisi ortaya çıktı. Ne kadar faydalı olacak muallak. Yani engelliler alanında bölünme, parçalanma, güç zafiyeti devam  ediyor. Yine de Sayın Alinur Aktaş’ın engellilerle alakalı pozitif ayrımcılık yaparak uygulamalarında daha esnek davranmasını ümit ediyor ve diliyorum.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat