Doğum günün kutlu olsun

Tarih: 7 Şubat 2019 21:38
Doğum günün kutlu olsun
Yazılarımı okuduğunuz gazetenin 7. Yaşı. İlk yayınını 24 Ekim’de yapan On Medya’nınsa daha 4. ayı. Başarılı ve yararlı uzun yayın bir yayın hayatı diliyorum her ikisine de.
Çok yeni dahil olduğum Yeni Marmara ailesine dair anlatacak fazla bir yaşanmışlığım yok, bununla birlikte burada olmayı sevdim. Ailem gibi olan çalışma arkadaşlarını daha çok sevdim. Şimdi yazarken gülümseme nedenim olan çok tatlı insanlarla birlikte olmak iş gibi gelmiyor.
Gazetenin yayın politikasını, Yönetim Kurulu Başkanının sunduğu özgür ortamı uzun uzun anlatmayı benden daha eski tanıyanlara bırakayım. Çok tarzım olmasa da arada birilerini rahatsız edecek yazılarım oldu ve kimse tarafından uyarılmadım, yazım düzeltilmedi, yayınlandı.
Televizyona aldığım hiç bir konuk ya da sorularım için de uyarılmadım. Günümüz Türkiye’sinde bu büyük bir imkan.
Yeni Marmara başarılı çünkü sadece belirledikleri yayın politikasına uyuyorlar bu da onları alabildiğine özgür kılıyor, özgürlükse güç veriyor. Doğru bulduklarını yazmakta serbestler, diledikleri doğruyu manşet yapabiliyorlar.
Hulusi Kentmen’in canlandırdığı karakterlere benzeyen bir Yönetim Kurulu Başkanımız var, kolayca sinirlenip yükselen ama biraz sonra kahkahalar atan, gönül alan, hata yapmışsa ‘’genellikle’’ kabul eden merhametli biri. Yanlış bulsa da yaptığınızın doğruluğuna inanıyor ve mantık çerçevesinde açıklayabiliyorsanız durup düşünen ‘’bazen de’’ kabul eden biri. Fakat durum ne kadar gürültülü olsa da, hatta kendisi de kızıyor olsa hiç bir çalışanına laf söyletmeyen, gerek varsa baba gibi korumacı yaklaşan biri. Yörem insanı diye demiyorum, belki de en sert eleştirileri ben getirmişimdir ama insan yönünü belirtmek gerek ki neden orada olmayı sevdiğimi, ya da neden aile hissettiğimi anlatabilmiş olayım.
Gazete oldukça tanınır ve tercih gören, iyi bir konumda. Tabi naçizane koordinatörlüğünü yürüttüğüm tv için henüz aynı şeyi söylemiyorum. Bu iş alanımın dışında olduğu için belki yavaş ilerledik, işi bilen bir profesyonel olsaydı başka olurdu ama youtube’dan programlarımıza şöyle bir baktım da çokta fena değilmişiz. Bizim 1. Yaşımız dolduğunda umuyorum ki çok güzel gelişmeler olmuş olur. Televizyon tecrübesini, bilgi birikimini bizimle fırsat buldukça paylaşan, öğretmeye çalışan sevgili patronumuz daha çok yorulacak gibi.
Sıfır tecrübe bir ekiple deneme yanılma yoluyla birlikte öğrenerek ilerliyoruz, birbirimize öğretiyoruz, halimize çokça gülüyoruz, hatalarımızı fark edip tekrarlamamak için birbirimize destek oluyoruz. Henüz televizyoncu olamamış olsak da ekip olabildik. Hatta o kadar ekip olduk ki yakında ‘’fat teams’’ olarak anılabiliriz.
Bu yıl bu kadar, seneye kitapçık yazabilirim kutlama için sanırım.
Mutlu, kutlu yaşların olsun Yeni Marmara ve On Medya.
 

https://www.yenimarmaragazetesi.com/makaleprint/dogum-gunun-kutlu-olsun/