Nagehan ÇALIŞKAN/Özel haber

“Demokrasiye heyecan, gençlere can verdik!” İYİ Parti Bursa'da seçim heyecanı. İYİ Parti Bursa teşkilatında kongre heyecanı delege seçimleriyle başladı. İYİ Parti'nin Bursa'daki 7 ilçe başkanlığında delege seçimi için sandık kuruldu.

İYİ Parti'de delege seçimleri çarşaf liste yöntemiyle yapılırken İYİ Parti Bursa İl Başkanı Dr. Yahya Bahadır, İlçe kongrelerinin Şubat ayının 2. haftasında başlayıp Mart ayının 2. haftasında tamamlanacağını İYİ Parti Bursa il kongresinin de Nisan veya Mayıs ayı içerisinde yapılacağını açıkladı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, GİK Üyesi Hasan Toktaş, MDK Üyesi Ayşegül Özyiğit Gül delege seçimlerinin heyecanına ortak oldu.

 

“Sözde Değil, Özde Demokrasi İçin Sandık Başındayız!”

 

İl Başkanı Bahadır; “Delege seçimlerinde dikkat ettiğimiz tek husus, tüm arkadaşlarımızın delege seçilebilmesinin önünü açmak için çarşaf liste yöntemini tüm sandıklarda geçerli kılmak oldu. İYİ Partide bölücü ve yıkıcı unsurların dışında siyasi yelpazenin tüm renkleri var. Biz İYİ Partililer demokrasinin sandıktan güçlenerek çıkacağına inanan bir misyonun siyasi temsilcileriyiz. O yüzden en küçük seçim olan demokrasinin temel ayağından, delege seçimlerinden başladık. Ve tüm arkadaşlarımızın delege adayı olabilmesinin önünü açtık. Türkiye’nin kararmış olan geleceğine bir ışık olabilmek için verdiğimiz mücadelenin ilk halkası olan İlçe Delege Seçimlerine ilginin fazla olması il ve ilçe yöneticilerinin ne kadar doğru bir karar verdiğinin göstergesidir.” dedi.

“Cesur Yürekler ülkeyi Kurtaracak!”

Bahadır; “2’ci olağan kongremizin ilk ayağı olan, 7 ilçemizde üyelerimizin önüne koyduğumuz sandıktan İYİ Parti güçlenerek çıkmış ve Türkiye’ye örnek olacak bir birliktelik çıkmıştır.  Partimizi iktidara taşıyacak olan kadroları bugün itibari ile sandığın hür iradesi seçmiştir.” Dedi. Bahadır kendisine sorulan; “Bu süreç bir erken seçime olan hazırlık mı, önümüzdeki günlerde Cumhur İttifakına destek veren partilerden belediye başkanı, belediye meclis üyesi yada yüksek sayılarda partinize bir geçiş yada halk tabiri ile transfer bekliyor musunuz?” sorusuna Bahadır; “Medyadan iktidar partisinin diğer siyasi partilerden belediye başkan ve meclis üyelerine rozet taktıklarına şahit oluyoruz. Bunların teknik sebeplerine burada girmek istemiyorum. Ancak Bursa’nın il başkanı olarak ne Cumhur İttifakı ne de Millet İttifakına mensup makam sahibi belediye başkanı yada meclis üyesine bir pazarlık dahilinde bir görüşme yaparak kendi partime üye yapmak gibi bir girişimde bulunmadım. Karanlık kapılar ardında, üyelerimizin hür idaresine ipotek koyarak hiçbir pazarlık yapmam. Partimizin tek hedefi iktidar olmak ve ülkeyi yalpalaya yalpalaya gittiği uçurumun eşiğinden biran önce kurtarmaktır. Ülkenin gidişatından memnun kalmayarak partimizin politikalarını benimseyen her kişiye partimizin kapıları sonuna kadar açıktır. Buna önceki dönem yada halen görevde olan makam sahipleri de dahildir. Ülkeyi İYİ insanların cesur yüreği kurtaracak.” dedi.