Özel Haber / Batuhan Ersek

Marmara Adaları Kültür ve Dayanışma Derneği (MARMADER) Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhun Targın, Marmara Adalar’a havaalanı yapımı ve uçuş okulu için düğmeye basıldığının müjdesini verdi.

Marmara Adalar’da hava yolu yapılması ve uçuş okulu açılması için adımlar atılmaya başlandı. Gordiyon Havacılık Genel Müdürü Eğitmen Pilot Sayın Fevzi AK ile Marmara Adası'na havaalanı yapımı ve uçuş okulu kurulması hususunda ön mutabakat sağlandı. Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy’un da projeye destek verdiği öğrenildi. Marmara Adalar’a hava yolu ve uçuş okulu müjdesini veren Marmara Adaları Kültür ve Dayanışma Derneği (MARMADER) Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhun Targın, “Marmara Adalarına hava yolunu açıyoruz. Marmara Adamıza havaalanı yapımı ve uçuş okulu kurulması için düğmeye bastık” dedi.

BAŞKAN AKSOY’DAN TAM DESTEK

Konu ile ilgili ön mutabakat sağlandığını aktaran Targın, “Marmara Adalar Belediye Başkanı Sayın Süleyman Aksoy ile konuyu müzakere ederek her türlü desteğin sağlanacağı sözünü aldık. Ağustos ayının son haftası yetkililerce havaalanına yer tespiti çalışmalarına başlıyoruz. Akabinde T.C. Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile temaslara başlayacağız” açıklamasını yaptı.