Loading...

Meme Estetiği Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Türkiye 13 Ekim 2019 14:23
A
a
Göğüs boyutlarınızdan veya göğsünüzün şeklinden şikayetçiyseniz bu noktada göğüs estetiği operasyonlarını gerçekleştirerek göğüslerinizin istediğiniz gibi olmasını sağlayabilirsiniz. Meme estetiği İstanbul evresinde ise doğru bilinen birçok yanlışın bulunduğunu görebiliyoruz. Meme estetiği hakkında bu bilinenlerin yanlış olmasından dolayı birçok kişi işlemleri yaptırmadan önce soru işareti yaşamaktadır. Aslında bu tarz şeylerin toplumda zaman içerisinde yayılmış olan ve sağlıksız bilgiler olduğunu görüyoruz. Bu bilgileri dikkate almamalı ve buna göre isterseniz operasyonlarınızı yaptırma yoluna gitmeniz gerekmektedir.
Meme Estetiği Yaptırdıktan Sonra Çocuk Emzirebilir Miyim?
Meme estetiği İstanbul operasyonu yapıldıktan sonra birçok kadın bir daha bebeklerini emziremeyeceklerini düşünmektedir. Özellikle meme büyütme gibi işlemler sonrasında bunların düşünüldüğü görülmektedir. Fakat göğüs büyütme operasyonları sırasında kullanılan implantlar süt kanallarınızın altına yerleştirilmektedir. Bu yüzden bebeğinizi emzirmenizi engelleyen bir durum olmadığı görülür. Meme dikleştirme operasyonu sırasında ise yeterli dikleşme sağlanabilme için kadınlardaki meme dokusu kullanılarak yapılmaktadır. Küçük olan göğüslerde ise meme protezi kullanılır ve dikleştirme bu şekilde gerçekleştirilir.
Ne meme büyütme işleminde ne de göğüs dikleştirme sırasında emzirmeyi engelleyecek herhangi bir durum yaşanmamaktadır. Bu işlemler yapılırken kadınlarda yer alan süt bezleri korunmaktadır. Özellikle meme küçültme işlemlerinin yapılacağı sırada süt bezlerinin korunası büyük bir önem arz etmektedir. Bu yüzden meme estetiği yaptıran kadınların büyük bir bölümü çocuklarını emzirmeye devam edebilmektedir. Fakat göğüs çok büyük olduğu takdirde bazı kadınlarda süt bezlerinin bağlantıları kesilebilmektedir. Bu diğer işlemlerde uygulanmaz ve emzirme dönemine devam edilebilmektedir.

Meme Küçültme Estetiğinde Çok Fazla İz Kalıyor
Halk arasında doğru bilinen yanlışlara baktığımız zaman bunlardan birisinin; meme küçültme operasyonu yaptırıldıktan sonra çok fazla iz kaldığı yönündedir. Meme estetiği İstanbul sırasında ise bunun aslında yanlış bir bilgi olduğunu görebiliyoruz. Meme küçültme estetiği yapılacağı noktada en fazla önem arz eden  noktalardan birisi; kişinin vücut yapısıyla orantılı olacak şekilde göğüslerini şekillendirmektir. Küçültme operasyonu yapılırken buna özellikle dikkat edilir ve göğüslerin kusursuz olmasına özen gösterilmektedir.
Memelerde küçültme işlemi yapıldıktan sonra ise kalan operasyon izleri bazı silikon jeller ve kremler kullanılarak geçmesi sağlanmaktadır. Bu tarz kremler sayesinde operasyonun izi minimum seviyeye çekilmektedir. İz ise genellikle meme başının çevresinde ve memenin alt oluğuna ilerleyecek şekilde düz bir çizgi şeklinde olmaktadır. Fakat bu iz de zaman içerisinde belirsiz bir hal almaya başlayabilmektedir. Estetik operasyon yaptırdıktan sonra bu işlemden genellikle en mutlu olan kişilerin meme küçültme işlemi yaptırmakta olan kişiler olduğunu görebiliyoruz.
Meme Protezinde Sızıntı Oluşur Mu?
Meme protezi noktasında da insanların birçok bilgiyi yanlış şekilde bildiğini görebiliyoruz. Bu noktada 10 ile15 yıl önce kullanılan ve günümüzde artık tercih edilmen salin protezlerde sızma gibi bazı durumlar görülebiliyordu. Bu protezlerin içinde sıvı bulunduğu için sızma sonrasında bazı asimetri problemleri gibi sorunlar meydana gelebiliyordu. Son jenerasyon olan silikon jellerde ise bu tarz problemler meydana gelmemektedir. Eski protezleri bulunan kadınlar da bu yeni ve son teknoloji olan seçeneklerle protezlerini değiştirerek sızma gibi bir sorun olsa bile bu sorundan kurtulabilme imkanına sahip olmaktadır.
Meme protezinden sonra sızma gibi bir sorun oluşmasından korkuyorsanız belirtmiş olduğumuz gibi son teknolojinin kullanıldığı yöntemleri tercih ettiğiniz takdirde bu tarz bir şeyden korkma ihtimaliniz bulunmamaktadır. www.quartzclinique.com Bu implantların kapsülü diğerlerine göre daha sağlam şekilde hazırlanmıştır. Bu şekilde sonrasında sorun yaşama gibi bir ihtimaliniz olmaz ve sorunlarınızın minimum seviyeye indiğini görebilme imkanına sahip olursunuz. İmplanlant yaptırılacağı sırada kişinin bunlara dikkat ederek son jenerasyon implantları tercih etmesine özen göstermesi gerekir.
Başka Bir Kadının Göğsüne Benzer Göğüs Yaptırılabilir Mi?
Bir estetik operasyon yaptırılacağı sırada bunun mutlaka kişinin yüz şekline ve vücut şekline göre yaptırılması gerekmektedir. Bu yüzden başka birisinin göğüs şekliyle benzer veya aynı olan göğüsleri yaptırabilmeniz mümkün değildir. Aynı zamanda bu meme şeklinin sizlerde duruş şekli de değişim gösterebilmektedir. Bu yüzden mutlaka kendi vücudunuza uygun olan bir göğüs şeklini tercih etmeye özen göstermeli ve seçeneğinizi bu şekilde yapmalısınız. Göğüs şekli kişinin vücut yapısına ve doğum yapıp yapmadığına dikkat edilerek kararlaştırılmaktadır.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat