ÖZEL HABER / Engin Özkonuk

MHP Mudanya ve Gürsu İlçe Başkanlıklarına yeni atamalar yapıldı. Mudanya İlçe Başkanlığına Erkut Seymenler, Gürsu İlçe Başkanlığına ise İl Teşkilat Başkan Yardımcısı olan Muhammet Tahir Akdağ atandı. Atamaları MHP Mudanya Belediye Meclis Üyesi ve Gurup Sözcüsü Bülent Erden ilk kez duyururken; “Yeni atanan başkanlarımıza başarılar dilerken, MHP’nin her zaman Bursa’nın sigortası olacağını söylemek istiyorum.” İfadelerini kullandı. Gürsu’daki devir teslime İl Başkan Yardımcısı Hikmet Çalışye, Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Cahit Özdemir ve Başkanvekili İsmail Tozman katılarak M. T. Akdağ’a hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

“Ülküdaşlarımla Birlikte Daha Güzel Bir Gürsu İçin Çalışacağız”

Gürsu İlçe Başkanı Akdağ; gazetemize özel değerlendirmelerde bulunarak; “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin takdiri ve Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Edip Semih Yalçın’ın tensipleriyle Milliyetçi Hareket Partisi Gürsu İlçe Başkanlığına atanmış bulunmaktayım. Beni ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımı bu göreve layık gören sayın genel başkanımıza teşekkür ve şükranlarımı sunmak istiyorum. Bu süreçte destek ve emekleriyle yanımda olan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanımız Cihangir Kalkancı’ya bilhassa teşekkür ederim.

5 Kasım 2019’dan beri yürütmekte olduğum Bursa Ülkü Ocakları Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevimde ülkü ve kader birliği yaptığımız, pek çok başarılı projede birlikte olduğumuz başta Bursa Ülkü Ocakları Başkanımız Cahit Özdemir’e, Başkan Vekilimiz İsmail Tozman’a, İlçe Ocak Başkanlarımız ve kıymetli ülküdaşlarımıza teşekkür ederim. Allah’a şükürler olsun aldığım bayrağı başka bir ülküdaşımıza verilmek üzere alnımın akıyla teslim ediyorum. Hayatım boyunca Ülkü Ocaklarını yuvam olarak gördüm. Ülkü Ocaklarında yapılan her görev değerlidir. Bu şiarla Allah rızasını gözeterek şimdiye kadar Ülkü ocaklarında çeşitli görevlerde bulundum. Makamlar ve görevler gelip geçicidir. Önemli olan davamız ve ülküdaşlık hukukumuzdur. Bundan sonraki hayatımda da Ülkü Ocaklarına hizmet etmeye devam edeceğim. Bir neferi olmaktan onur duyduğum davama bundan sonra Gürsu İlçe Başkanı olarak hizmet edeceğimden kıvançlıyım. Kutsal bir göreve layık görüldüğümün bilincindeyim ve sorumluluğumun farkındayım. Milliyetçi Hareket Partisi, darağaçlarından ve taş medreselerden geçerek büyük acı ve sabırlarla inşa edilen kutlu bir yuvadır. Ruhi Kılıçkıran’dan, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na beş bine yakın ülküdaşını bu dava uğrunda şehit veren mukaddes bir davanın temsilcisidir. Şehitlerimizin ve gazilerimizin bize bıraktığı bu emaneti unutmadan, Liderimizin izinden ayrılmadan bu kutlu görevde başarılı olmak için gece-gündüz demeden çalışacağız. Herkesin destek ve katkılarını canı gönülden bekliyorum. Yılmadan, yorulmadan azimle çalışmaya devam edeceğiz. Rabbim ideallerimizden ve şuurumuzdan bizleri ayırmasın. Bizden önce bu bayrağı sırtlayan ve elim bir kaza sonucu aramızdan ayrılan Gürsu İlçe Eski Başkanımız Ali Osman Beysir’e şükranlarımı sunuyor ve Fatihalarla yâd ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun. Ne mutlu Türküm diyene!” dedi.