Loading...

MiLLET BAHÇESi BULUŞMA NOKTASI OLACAK

Türkiye 13 Eylül 2019 12:42
Videoyu Aç MiLLET BAHÇESi BULUŞMA NOKTASI OLACAK
A
a

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Millet Bahçesi’nin hizmete girmesinin ardından Atatürk Spor Salonu ile yanındaki yüzme havuzunun da yakın bir zamanda yıkılacağını söyledi.

ERSEL PEKER 

40 BİN METREKARE ALAN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yıkılan Atatürk Stadı’nın Millet Bahçesi yapılmasını istemiş ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 39 milyon liraya ihale ettiği çalışmaya 5 ay önce başlanmıştı. Projesini Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı, yapımını TOKİ'nin üstlendiği 40 bin metrekarelik alanı kapsayan Millet Bahçesi düzenleme çalışmasının 2020 Mart'ın da tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.ÖMRÜNÜ BİTİRMİŞ BİNALAR
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Millet Bahçesi'nin hizmete girmesinin ardından hemen yanında bulunan ekonomik ömrünü tamamlamış Atatürk Spor Salonu ile yanındaki yüzme havuzunun da yıkılıp ortaya çıkacak ilave 30 bin metrekarelik alanı da buraya dahil etmeyi düşündüklerini söyledi.

400 ARAÇLIK OTOPARK
Başkan Aktaş, “Yaklaşık 400 araçlık otopark ile millet kıraathanesi, millet bahçesi, yeşil alanlar, yürüyüş yollarıyla Bursa'da yaşayanların buluşma noktası olacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan tahsisi için görüşmeler sürüyor” dedi. Aktaş, düşüncelerinin gerçekleşmesi durumunda hem Millet Bahçesi'ni hem de spor salonunun yıkılmasıyla oluşacak alanın Kültür Park ile birleştirilerek bir bütünlük oluşturulacağını söyledi.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat