İnegöl Küçük Yenice Köyü Kültür Ve Yardımlaşma Derneğinin açılışı gerçekleştirildi. Açılış programına İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turgay Yel, katılım sağlayarak destek verdi.

Küçük Yenice Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Halil İbrahim Özenç; “ Bu derneğin farklı bir özelliği var o da halka açık normal bir lokali olması. Lokalin haricinde de misafirhane bulunuyor. Ayakkabıyla girilmeyen içerisinde her şeyin var olduğu tıpkı bir ev ortamı var. Eskiden köylerde var olan misafir evleri İnegöl Küçük Yenice Köyü’nde de işlek halde. Farklı olan yanlarından bir taneside birçok kişiyi misafir edebileceğimiz yer halinde şu anda. Katılım sağlayan herkese çok teşekkür ederim. Köye herkesi davet ediyorum. Buraya gelen birçok konuğumuz kendi isteğiyle köyde vakit geçirmek istedi. Buyurun gelin, bizim kapımız herkese açık. Muhteşem konserle içimizi ısıtan İnegöl mehter takımına, Köyün cefakâr ve samimi insanlarına ayrıca teşekkür ederim.“şeklinde konuştu.  Küçük Yenice Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin açılışında mehter gösterisi de yapıldı. 
Açılış konuşmasında söz alan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Elazığ, Malatya’daki vatandaşları da anarak; “Güzel bir günde güzel bir buluşma ile yeniden birlikteyiz. Başta Elazığ olmak üzere hepimize yeniden geçmiş olsun. Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Kalanlara da Allah sabırlar versin. Depremzedelerimizin her zaman yanındayız.” Dedi.  Başkan Alper Taban konuşmasına şu şekilde devam etti; “Dernek Başkanı Halil İbrahim Özenç’e ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum böyle farklı bir şey ortaya çıkardığı için. İnşallah hayırlara vesile olur. Köyümüz, eski ve yerleşik manav köylerinden. Tarihçesine baktığımız zamanda gerçekten köklü bir geçmişe ve tarihe sahip. Çok güzel bir lokal olmuş. Emeği geçen tüm vatandaşlarımızı tebrik ediyorum. ”  Misafirlere standardın dışında köy tarhana çorbası, kendilerinin yetiştirdikleri kabaklardan yapılan kabak tatlısı ve ikramlıklar verilerek farklılık yaratıldı.Küçük Yenice Köyü halkı, açılışı ve yapılan faaliyetleri takdir etti.  

 

Katılımcılar

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Pazaryeri Belediye Başkanı Sn. Zekiye Tekin,  Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik, Manav-Muhacir-Yörük Dernekleri Federasyonu Başkanı Sn. Burhanettin Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ertuğrulgazi Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı  Faruk Toptaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi İnegöl İlçe Başkanı Kemal Torun ve Yönetim Kurulu üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisi ilçe Başkanı Aytekin Torun ve Yönetim Kurulu Üyeleri,Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanı İlhan Baykan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Saadet Partisi İnegol ilçe Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Rahatsızlığı sebebiyle aramızda olamayan tebrik mesajı gönderen Yenişehir Belediye Başkanımız Davut Aydın'a, Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, Küçük Yenice Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Halil İbrahim Özenç, İnegöl Belediye Meclis Üyeleri.