Loading...

MMO Bursa Şubesi’nde "Mühendislik Yaşam Öyküleri"

Bursa 26 Ekim 2019 09:33
Videoyu Aç MMO Bursa Şubesi’nde "Mühendislik Yaşam Öyküleri"
A
a

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Üniversite Sanayi İşbirliği Komisyonu tarafından gerçekleştirilen, meslek büyüklerinin genç meslektaşlarla buluştukları, Mühendislik Yaşam Öyküleri programı devam ediyor.


Özel haber / Mehmet Ergül
 
MMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Ferudun Tetik’in oturum başkanlığını yaptığı Mühendislik Yaşam Öyküleri’nin ekim ayı programının konuşmacıları, TOFAŞ Üretim Teknolojileri Müdürü D. Kemal Sinal ve BPO B-PLAS A.Ş Genel Müdürü Can Özpehlivan, genç meslektaşları ile deneyimlerini paylaştılar.

Uludağ Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun olan Can Özpehlivan ve ODTÜ Makina Mühendisliği bölümünden mezun olan D. Kemal Sinal çalışma yaşamlarını ve mühendislik tecrübelerini genç meslektaşları ile paylaştılar.

Neden ve nasıl mühendis olduklarını, meslek hayatları boyunca neler yaptıklarını, hangi sektörlerde çalıştıklarını, hangi kademelerde bulunduklarını gençlerle paylaşan Özpehlivan ve Sinal, unutamadıkları mühendislik çalışmalarına yönelik anılarını katılımcılarla paylaştılar.
Genç meslektaşlarına, teknik eğitimin önemini vurgulayan Özpehlivan, meraklı olmaları gerektiğini, sürekli araştırma yapmalarını, çok soru sormalarını ve yapacakları işlerde net olmaları gerektiğini ifade etti.

Sinal, genç meslektaşlarına, bir işe başlarken çok fazla varsayımlarla başladıklarını ve bu varsayımların önlerinde engeller oluşturduğunu ifade ederek; gençlere, sadece sorulan sorulara cevap vermeleri gerektiğini, karşılarına çıkacak problemlerden, olayları incelemekten ve analiz etmekten kaçmamaları gerektiğini belitti.

Program sonunda, MMO Bursa Şubesi Üniversite Sanayi İşbirliği Komisyonu adına genç meslektaşları Can Özpehlivan ve D. Kemal Sinal’a, katkılarından dolayı teşekkür plaketlerini sunarak, toplu hatıra fotoğrafı çekildi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat