Loading...

MUHTEŞEM KONGRE

Bursa 18 Kasım 2019 11:56
Videoyu Aç MUHTEŞEM KONGRE
A
a
ÖZEL HABER/ BATUHAN ERSEK

"Burada Gelecek Var" sloganı ile düzenlenen Yeniden Refah Partisi 1. Olağan Kongresi, yaklaşık 60 bin kişinin katılımıyla Ankara Arena Spor Salonu'nda yapıldı. Adeta izdihamın yaşandığı salona giremeyen binlerce kişi, salon dışına kurulan dev ekranlardan kongreyi takip etti.   Pazar sabahı 09.00'da başlayan kongreye, yurtdışından da çok sayıda davetli katıldı. Sanatçı Davut Güloğlu'nun, Yeniden Refah Partisi için bestelediği şarkıyı seslendirmesi, kongre salonunda büyük coşku oluşturdu. 

Mücahit Erbakan, Başkan Erbakan sloganları arasında salona güçlükle ulaşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, yaklaşık 2 saat süren konuşmasında, Ak Parti iktidarının ekonomi, tarım,  iç, dış, eğitim ve sosyal politikalarını sert sözlerle eleştirdi. 

Yaşanabilir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Adil Bir Dünya  kuracaklarını belirten Erbakan, Yeniden Refah Partisi iktidarında, rantiye ve faize geçit verilmeyeceğini, üretim ekonomisine geçerek; emekli, memur, çiftçi, esnaf ve toplumun tüm kesimlerinin hakettiği refaha kavuşacağını  ve milyonlarca işsize iş imkanı sağlanacağını, üniversite öğrencilerine verilen eğitim kredisinin geri alınmayacağını, evlenen gençlere bir defaya mahsus hibe yardımlar yapılacağını kaydetti. 
İktidarın, şahsiyetsiz bir dış politika ile Amerika ve Rusya arasında pinpon topuna döndüğünü söyleyen Erbakan, Yeniden Refah Partisi iktidarında  D-8'i  canlandıracaklarını ve en kısa sürede de D-60'ı kurarak Türkiye'nin 'Lider Ülke' olacağını belirtti. 

Bütün siyasi partilere; ülkemize yaptıkları doğru ve yararlı hizmetleri için teşekkür edeceklerini, eksiklerini ve hatalarını yapıcı bir dille ortaya koyacaklarını söyleyen Erbakan, siyasete nezaket ve zerafet getireceklerini belirtti.
Konuşmaların ardından yapılan seçimde, delegelerin oylarının tamamını alan Dr. Fatih Erbakan, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanlığı'na tekrar seçildi. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat