Özel Ömer Amca Anaokulu’nda “Mutlu Aylar” sınıfında eğitim gören öğrenciler karnelerini anlamlı bir sürprizle beraber aldı.

Özel Haber / Batuhan Ersek

Özel Ömer Amca Anaokulu “Mutlu Aylar” sınıfı öğrencileri karnelerini aldı. Sınıf öğretmeni Büşra Mutluay, öğrencilerine hayvan sevgisi aşılamak adına karne hediyesi olarak köpek maması verdi. Öğrencilere büyük bir farkındalık kazandırmak için yapılan bu etkinlik velilerden de tam not aldı. Mutluay, öğrencilerine verdiği bu anlamlı hediyenin yanına “Avustralya’da yaşanan felakette onlara yardım edemesek de çevremizdeki hayvanları kurtarabiliriz. Belki de çocuklarımıza hayvan sevgisi aşılamak binlerce hayvanı kurtarmak demektir. Çocuklarımızın sevmeye, onların da sevilmeye ihtiyacı var. Büyük kalpli küçük eller görev başına… Yanına bir kap su da koyabilirsiniz. İyi tatiller” notunu bıraktı. Öğrencilerine farkındalık kazandırmak için genç öğretmenin yaptığı bu hareket büyük beğeni topladı.

Hayvan sevgisi gibi duyguların erken kazanılmasının çocukların gelişimine olumlu yönde katkı sağlayacağına vurgu yapan Büşra Mutluay, “Bir hayvanı sevmek tıpkı bir insanı sevmek gibi karşılıklı bir duygudur. Hayvan sevgisi, çocukların sevgiyi öğrenmesi konusunda mihenk taşlarından biridir. Bu konuda ebeveynlere ve bizlere önemli bir görev düşüyor” ifadelerini kullandı.