İYİ Parti Osmangazi İlçe Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu, “Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulunda faşist, kendini bilmez Yunan Milletvekili Ioannis Lagos'un Türk bayrağını yırtmasını şiddetle kınıyoruz” diyerek bir basın açıklaması yaptı.

Nagehan ÇALIŞKAN/Özel haber


Hasanoğlu "Bir milletin kutsalı olan ve bizim şanlı bayrağımız ile kutsal vatan toprağımızı en iyi anlatan Mithat Cemal Kuntay'ın Onbeş Yılı Karşılarken şiirinin son iki dizesinde dediği gibi "Bayrakları Bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.'" deyişi ile yoğrulmuş Türk milletin çocukları olarak bayrağımıza yapılan bu saygısızlığı şiddetle kınıyor ve bu eylemi gerçekleştiren zatı derhal yüce Türk milletinden özür dilemeye davet ediyorum" dedi.


Devamında "Bu eylemin belki de tek sevindirici tarafı, şahsı ve son genel seçimlerde Yunan toplumu tarafından baraj altına itilen partisi Altın Şafak'a prim toplama derdiyle gerçekleştirilen eylemin Yunanistan Dışişleri Bakanlığı tarafından da yapılan yazılı basın açıklaması ile kınanması olmuştur.Kendisi ve partisine prim toplama derdi ile gerçekleştirilen bu eylemi esefle kınarken, malum zata da hatırlatmak isterim ki bizim kutsalımız olan şanlı bayrağımıza uzanan eller tarih boyunca hep kırılmış ve kırılmaya da devam edecektir. Ben bir kez daha adını anmak istemediğim zatı kınıyor ve Türk Milletinden kendisini özür dilemeye davet ediyorum" dedi.