Nilüfer‘de yaşayan vatandaşlarımızın şehrin diğer ucunda bulunan Tapu Kadastro IV. Bölge Müdürlüğü'nde bulunan Nilüfer Tapu Sicil Müdürlüğüne gitmesi ne kadar doğru?

2020 nüfus sayımına göre 470.000 kişinin yaşadığı Bursamızın nüfusunun %16 'lık kısmının ikamet ettiği Nilüfer’e göç hızlı şekilde artmaktadır. En uzak mahallenin tapu müdürlüğüne 40 km uzaklıkta olduğunu belirtmekte fayda vardır. Muhteşem bir yapıya sahip olan Tapu Kadastro IV. Bölge Müdürlüğü’nün bir çatı altında toplanmasının güzel  bir fikir olduğunu belirtmek isterim.

Ancak Türkiye’nin sayılı tapu müdürlüklerinden biri olan Nilüfer Tapu Sicil Müdürlüğü ; işlem bazında yoğun olduğundan vatandaşlara hizmet etmesi açısından kendi ilçesinde olması daha mantıklı olacaktır. Yaşlı vatandaşlarımızın tapu müdürlüğüne aracı olmadan gelmesinin ne kadar zor olduğunu, onların yaşadığı çileyi anlamaktan geçer. Türkiye’nin sayılı ilçelerinden biri olan Nilüfer ilçe halkından gelen taleplere merkezi yönetimin kulak vermesinu arzu ederiz. Nilüfer Tapu Sicil Müdürlüğü'nün yöneticileri ve diğer kurum yöneticileri ile beraber  yeniden ilçemizde faaliyet göstermesi arz ederiz. Bu kadar süre Tapu Kadastro IV. Bölge Müdürlüğü'nün iş hacmi yoğunluğu ve otopark sorunu vatandaşların büyük sıkıntı yaşamasına sebep olmaktadır. Günlük tüm tapu müdürlüklerinin ortalama yaptıkları işlemlerin sayısı göze alındığında mevcut otoparkın yetmediği gözlenmektedir. Her geçen gün göç alan şehrimizin hızlı bir şekilde büyüdüğü ve trafik sorununun yoğunlaştığını da eklediğimizde çıkmaz bir yol ve hal almıştır. Nilüfer ilçesi tapu dairesinin yeniden faaliyet girmesi vatandaşlara da katkı sağlayacak hem de otopark sorununu bir nebze azaltacaktır.

Ben buradan Nilüfer Belediye Başkanımıza ve yetkililere seslenmek istiyorum; değerli şehrimizin yöneticileri Nilüfer Tapu Sicil Müdürlüğü'nün Nilüfer ilçesinde hizmet etmesi için gerekli adımları atmanızı arzuluyor ve özlemle bekliyoruz.

Not: Mutlu insana hizmet etmek daha kolaydır...