Nilüfer’in mevcut başkanı bir dönem için tekrar adaylığını açıkladı. CHP Nilüfer Kadın Kolları Başkanı Şirin Bilgili bir dönem daha aday olmak istediğini, ilçe binasında yaptığı toplantı ile partili kadınlara duyurdu.

Tuğba AYHAN/Özel haber

Bilgili; “Yağmur yaprağın Güneş toprağın duasıdır. Benim duamda, ülkemin bu ceberut yönetiminden kurtulup, aydınlığa çıkmasıdır. Ülkemiz hepimizin gördüğü üzere zorlu bir dönemden geçmektedir. Bu sebeple biz Türk kadınları olarak evlatlarımızın torunlarımızın geleceği için  evde oturmak gibi bir lüksümüz yoktur. Bu zorlu dönemi hep birlikte, el ele omuz omuza birlik, bütünlük içerisinde aşacağız ve başaracağımıza da inanıyoruz. 1900’lü yılların başlarına kadar sadece ülkemizde değil tüm dünyada dahil kadına gereken değer verilmiyordu.1906 yılında Finlandiya kadın vatandaşlarına seçme ve seçilme hakkı tanıyan ilk Avrupa ülkesi olmuştur. Ülkemizde ise 5 Aralık 1934’te Kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanındı.Buda Cumhuriyetin Türk kadınına en büyük armağanıdır.” dedi.

“Bizler Çalışarak Nilüfer’i Rekor İle Kazandık”

Bilgili; “Türkiye, Fransa, İtalya ve tüm dünya medeniyetleri tarafından takdir edilen İsviçre’den bile 36 yıl önce kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkı tanıyan ülke olarak tarihe geçmiş ve kadınlarımız Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde hak ettiği değere ulaştırılmıştır. Ünlü Şair ve Devrimci Nazım Hikmetinde dediği gibi; Ve kadınlar, Bizim kadınlarımız: Korkunç ve mübarek elleri, İnce, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle, Anamız, avradımız, yârimiz, Ve sanki hiç yaşamamış gibi ölen Ve soframızdaki yeri, Öküzümüzden sonra gelen, Ve dağlara kaçırıp uğrunda hapis yattığımız, Ve ekinde, tütünde, odunda ve pazardaki, Ve karasabana koşulan, Ve ağıllarda, Işıltısında yere saplı bıçakların
Oynak, ağır kalçaları ve zilleriyle bizim olan, Kadınlar, Bizim kadınlarımız. Sizlerin vermiş olduğu destekler sonucunda geçirmiş olduğumuz 2 yıllık Başkanlık dönemimiz seçimlerin yoğun geçtiği bir dönemdi bizler ilçemizde mahallelerimizde köylerimizde dağ bayır yağmur çamur gece gündüz alanlarda el ele gönülden yılmadan çalıştık. Bizler çalıştık Nilüfer kazandı bizler çalıştık örgütümüz kazandı. Bu tecrübe ile bu azim ile gönülden yanımızda olan herkesle çalışmaya devam etmek istiyoruz.” dedi.

“Yaptıklarımız, Yapacaklarımızın Teminatıdır.”

Bilgili; “Bir önceki dönem arkadaşlarımızdan devraldığımız öğrencimizin burslarını, Ata çarşıdaki kadın kolu Atölyemizde gönüllü hocalarımız ile birlikte gerçekleştirdiğimiz kermesler, el becerileri ve sağlık konusunda eğitimler ile dolu dolu geçirmeye çalıştık. Bu faaliyetlerimizi kongre günü faaliyet raporları altında siz değerli dostlarımızla paylaşacağımızı bilmenizi isterim ayrıca buradan gelen gelir ile öğrencilerimizin burslarını karşılarken. Bugün hali hazırda 11 öğrencimize burs veriyoruz. Önemli hedeflerimizden biride burs vermiş olduğumuz öğrenci sayımızı özelliklede kız çocuklarımızın eğitimi için arttırmaktır. Kız çocuklarının okuması birer birey olarak kendi ekonomik özgürlüklerine kavuşması Anneleri, teyzeleri, halaları, babaanneleri, anneanneleri olarak bizlere düşmektedir. Bu doğrultuda. Sizlerden kaldığımız yerden devam edebilmek ve projelerimizi geliştirebilmek burs verdiğimiz öğrencilerimizin  sayısını yükselte bilmek, gençlerimizi CHP ailemizin birer ferdi haline getirebilmek adına uygulamaya koyacağımız bütün projelerimiz, partimize ve Nilüfere çok daha iyi hizmetler verebilmek adına girdiğim bu yolda devam etmek için Cumhuriyet Halk Partisi Nilüfer Kadın Kolu İlçe Başkan adaylığımı, siz değerli ailemin huzurunda açıklıyorum. Dünyada hiçbir milletin kadını, Ben Anadolu kadınından fazla çalıştım. Milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar emek verdim diyemez. Konuşmamı bitirirken sizlere Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü de burada saygı ve minnetle anıyor ve onun bu güzel sözüyle bitirmek istiyorum Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın diyor beni bu günde yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum.” dedi.