Loading...

Öneş, TÜGVA Osmangazi Yaz Okulunda

Bursa 27 Temmuz 2019 12:13
Videoyu Aç Öneş, TÜGVA Osmangazi Yaz Okulunda
A
a

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Erkut Önes TÜGVA Osmangazi İlçe Temsilciliği'nin yaz okullarını ziyaret etti.

22 okul 3000 e yakın öğrenci ile ortaokul yaz okulları programlarını dolu dolu geçiren TÜGVA Osmangazi Temsilciliği'ne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Erkut Öneş ziyarette bulundu. 

Çocuklarla bizzat yakından ilgilenen Öneş, yaz okulu programları hakkında bilgi aldı. 

Erkut Öneş, yaz okullarında eğitim gören öğrencilere 15 Temmuz konulu bir konferans verdi. Söyleşi şeklinde geçen programda 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşadığı tecrübeleri çocuklarla paylaşan Öneş, çocukların kendilerine yönelttikleri soruları da cevaplamayı ihmal etmedi. 

Öneş konuşmaları arasında öğrencilere nasihatlerde bulunurken milleti koruyacak olan kimselerin yine kendileri olduklarını ifade ederken, kahraman olmanın yaşının olmadığını o gece 7’den 70’e vatanını seven herkesin birer kahraman olduğunu da vurguladı.

TÜGVA Osmangazi İlçe Temsilcisi Alican Göç 

Tügva Osmangazi ailesi olarak ilçemizdeki gençlerin ülkemizde ve dünyada yaşanan olaylar ve ekonomik gelişmelerle bilinçli ve sağlam bir nesil yetiştirme gayretindeyiz. Ortaokul öğrencilerimize yönelik yaz okulu programımız, nesil yetiştirme gayretimizin en büyük temel taşıdır. Öğrencilerimize yaz okullarımızda kuran-ı kerim öğrenimiyle birlikte İngilizce, matematik ve el becerileri noktasında donanımlı ekibimizle gençlerin eğitimine katkı sağlamayı planlıyoruz” dedi.

Konuşmalarına devam eden Göç,” Tabi ki Aile Çalışma veSosyal Hizmetler İl Müdürümüzün 15 Temmuz hain darbe girişimi sürecinde İstanbul’da almış olduğu sorumluluk ve yaşananların birinci ağızdan öğrencilerimize aktarımını sağlamış olmakta geçmişteki hatalardan uzak sorgulayan ve kendi dinamiklerini öğrenen gençlere katkısı tatartışılmaz.Onun için bizlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Erkut Öneş Beye bir kez daha teşekkür ederiz. Ayrıca bu büyük proje ilçemiz sınırlarında 22 okulda 3000’e yakın öğrencinin katılımıyla büyük bir çalışma gerçekleştirilmekte olup bu çalışmaya katkı sağlayan başta Tügva Bursa İl Temsilcimiz Fatih Kaya, Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar ve gençlerin gelişmesi için canla başla mücadele eden Milli Eğitim müdürümüz Gürhan bey’in destekleri çok büyük, ve arka planda gece gündüz bu projeye katkı sağlayan il ve ilçe yöneticilerimize de teşekkür ediyoruz”dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat