Elif Kuş BEŞİK/Özel haber

“Çalışmak İstemiyoruz” başlığı ile duyurmuştuk postacıların isyanını. PTT-SEN’in Örgütlenmeden Sorumlu Genel Sekreteri Emin Bil “Corona Tedbirleri” noktasında kendilerinin ortada kaldıklarını belirterek postacıların isyanını sütunlarımıza aktarmıştı.

Haberin yayınlanmasının ardından bir dizi önlemin alındığını belirten Bil; “PTT Genel Merkezi, başta Cumhurbaşkanlığı genelgesi olmak üzere çeşitli bakanlıkların duyurularını değerlendirerek bir eylem planı hazırladı. Büyükşehir ve ilçe belediyelerin desteği ile çok sayıda personelin çalıştığı hizmet birimleri belediyeler tarafından dezenfekte edildi. Şube binaları ise PTT Başmüdürlüğü'nün kendi imkânlarıyla dezenfekte edilecek. PTTBank ATM'lerinin de dezenfekte edildiği de bizlere söylendi.” Dedi.

20 PTTBANK Şubesi kapatıldı, 18'i kısmi çalışacak

Bil; “Mahalle aralarındaki PTTBank hizmeti veren şubelerin önlemler kapsamında 20'si kapatıldı, 18'i ise kısmi çalışacak. Şubenin büyüklüğüne göre üçer, dörder kişi içeri alınacak. Yani bankalar gibi çalışacak. Sosyal mesafe ölçüsünde bantlar çekilecek. Şubeden içeri onlarca kişi itiş kakış doluşamayacak. PTT Genel Merkezi'nden gelen küçük el dezenfektanları hem Beşevler'deki hem de Yıldırım'daki posta dağıtıcılarına birer tane dağıtıltı. Postacı arkadaşlarımıza da maske ve eldiven dağıtıldı. Ancak dağıtılan maske bizi birkaç gün idare edecek miktarda. Her şeye rağmen bizlerin sesini duyarak acil ihtiyaçlarımızı karşılayan mülki müdürlerimize teşekkür ediyorum. Sağlıklı günlere milletçe yakın zamanda ulaşmak dileği ile mesai arkadaşlarımızın her zaman yanındayız.” dedi.