PTT-SEN ilk toplu sözleşmesini kazandı. PTT-Sen Örgütlenme Genel Sekreteri Emin Bil yaşadığı sevinci gazetemizle paylaştı.

Mehmet ERGÜL/ÖZEL HABER

 

Bil; “Nisan 2019’da PTT A.Ş bünyesinde çalışan taşeron işçiler olarak kurduğumuz bağımsız sendikamız PTT-SEN ilk toplu sözleşmelerini Marmara Bölgesinde bulunan taşeron firma Berteks’te ve Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz bölgesinde bulunan Erhanlar Şirketi’nde kazandı. Tüm yönetim kadromuzun işçilerden oluştuğu bağımsız sendikamız PTT-Sen’i kurmamızın ardından ilerleyen süreçte Berteks firmasında kısa bir süre sonra da Erhanlar’da çoğunluğu sağladık. Arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmeler sonucu Yüksek Hakem Kuruluna başvuru kararı alan sendikamızın pandemi ile birlikte askıya alınan başvurusu geçtiğimiz günlerde sonuçlandı.

 

Bağımsız çizgimizi korumayı ilke edinerek hareket eden sendikamızla diğer sendika ve konfederasyonlarla da mücadele etmek zorunda kalsak da pes etmeden ilkelerimizden taviz vermeden haklarımızı aldık. Tüm işçi kardeşlerimize ve bağımsız sendikalara da güç teşkil edeceğini umuyoruz. Sadece Berteks’in olduğu Çanakkale, Balıkesir, Bilecik, Yalova, Bursa, Kütahya, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Sakarya ve Kocaeli’nde değil tüm Türkiye’deki PTT Taşeron işçilerinin kazanması tüm firmalarla toplu sözleşme imzalayabilmek için bıkmadan yorulmadan mücadelemizi sürdüreceğiz. Bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.” dedi.