Loading...

PupaDans’a seyircilerden tam not

Bursa 26 Haziran 2019 13:25
Videoyu Aç PupaDans’a seyircilerden tam not
A
a

PupaDans Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin bu yıl 2’ncisini düzenlediği “Bir Aşk Hikayesi” isimli dans gösterisi seyircilerden tam not aldı.

2017 yılında kurulan Pupa Dans Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, bu yıl 2’nci dönemini gerçekleştirdiği müthiş dans gösterisi ile geride bıraktı. BAOB (Bursa Akademik Odalar Birliği) Oditoryum salonunda gerçekleştirilen gösteriyi yaklaşık 500 kişi izledi. Hobi olarak dans eden Pupa Dans Grubu üyeleri Aşk-ı Yürek hikayesi ile izleyicileri coşturdu.Bursalı sanatseverlerin yoğun katılım gösterdiği etkinlikte, Anadolu’da yaşanmış bir aşk hikayesi yöresel ve kültürel danslarla harmanlanarak seyirciyle buluştu. Anadolu’nun birçok farklı yöresel dansının sergilendiği gecede tüm dansçılar ayakta alkışlandı. Misafir performans sanatçısı olarak sahne alan S. Sercan Çelik sunmuş olduğu mistik dans performansıyla aşk hikayesine anlam katarak seyircilerden büyük alkış ve övgü aldı.Gösteri sonrasında kapanış konuşması gerçekleştiren Pupa Dans Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Samet Meriçli, “İpekböceğinin koza içinde ilk can bulduğu evresine Pupa deniyor. PUPADANS aslında; bir canlının dünyaya yelken açması, doğadan insana, insandan doğaya akışı sağlayan, müzik ile dansı buluşturan bir armoni olarak nitelendiriliyor” dedi.Meriçli, yıl boyunca Pupa Dans ailesine emek veren, değer katan tüm üyelere ortaya koydukları performanstan dolayı tebrik etti.
Son olarak gösterinin hazırlanmasına emek veren dernek yönetim kadrosuna teşekkür plaketi takdim edilirken, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Sibel Özer tüm Pupa Dans ailesini ve dansçıları tebrik etti. (Editör: Leyla Ergen)


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat