Milli Görüş’ün efsane lideri 54. Hükümet’in Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın vefatının üzerinden 9 yıl geçti. Prof. Dr. Necmettin Erbakan dün mezarı başında rahmet ve özlemle anıldı.

ADİL BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞTI


"Yaşanabilir bir Türkiye", "Yeniden Büyük Türkiye" ve "Yeni Bir Dünya" idealleriyle Türk siyasetine yeni bir anlayış getiren Prof. Dr. Necmettin Erbakan, siyasi hayatı boyunca Türkiye öncülüğünde adil bir dünyanın kurulacağına inanarak çalıştı. Dünya gündemi ile Türk siyasal hayatına, sağ ve sol çizginin dışında "Milli Görüş" kavramını taşıyarak İslam dünyasında siyasi bir uyanışa vesile olan Erbakan, hak ve adalete inanan tüm Müslümanların birleşmesi gerektiğini savundu.


SİYONİZM’LE MÜCADELEDE ÖN PLANDAYDI


Merhum Necmettin Erbakan'ın siyasetinde "Siyonizm"le mücadele hep ön planda yer aldı. Erbakan ile birlikte Türk siyasetinde ve kamuoyunda "Filistin davası" konusunda hassasiyet oluştu. "Önce ahlak ve maneviyat" vurgusunu hayatı boyunca gençlere ve partililere aktaran Milli Görüş’ün efsane lideri ErbakanTürkiye'de başlattığı ağır sanayi hamlelerini Milli Görüş'ün önemli hedeflerinden birisi olarak belirledi. Erbakan, Türk siyasetine ideolojisi ve üslubuyla  da yeni bir heyecan getirmişti.