.

Bursa’da taban birlikleri, iyi günde de, kötü günde de iletişimlerini çok başarılı bir şekilde yapmaktadırlar. 
Bu uygulama şekli, Bursa taban birlikleri açısından önemli. Buna hiç sözümüz yok. 
Ne var ki; faaliyetler Bursa içinde çok iyi olmasına karşılık, Ne Bursa da ne de süper ligde görev yapan Teknik Direktörümüz maalesef yok. Nihayet Arda Kardeşler gibi süper ligte düdük çalan bir hakemimiz oldu. Hem de kısa süre içinde FİFA’ya kadar yükselme başarısı gösteren bu kardeşimize tüm Bursa sahip çıkmak zorundadır. Arda Kardeşler’in de bundan sonra sorumluluğu artmıştır. Bundan önce kendisi için çalışırken, bundan sonra da hem kendisi, hem de Bursa hakemliği için çalışmalarını sürdüreceğini düşünüyorum.  
 Geçmişte, Bursa adına hizmet vermiş, belirli noktalara gelmiş ve hizmetlerinin karşılığında bu gün farklı alanlarda çalışmalarını sürdüren kişiler, nedense hizmet ettiği kurumlara uzak kalmışlar.
Bu uzak kalmalarının nedeni, bir türlü anlaşılamamaktadır. Çalışmalarını tamamlamış olan bu fedakâr insanlarımız şimdi nerededir diye sormak gerekir? 
Üç milyonu geçen nüfusu ile ilk beşin içinde yer alan Bursa’mızda, neden Süper ligde görev yapan bir Teknik Direktörümüz yok?
Neden? Neden? Neden? Diye sormak gerekir?
Görev yapan kişiler kendi çıkarlarını düşündüklerinden mi? Yoksa taban birliklerin bu kişileri dışlamasından mı kaynaklanıyor diye sorgulamak gerekir. Oysa bu kişiler geçmişte nasıl Bursa için çalışmışlarsa, bu günde aynı hizmeti yapmaları gerekirdi. Nedense bu faaliyetleri göremiyoruz.  
Geçmişte başarılı olmuş ve bu gün kendilerinden daha başarılı olmalarını istemedikleri için mi acaba destek vermiyorlar diye düşünenlerin sayısı oldukça fazla. 
Yoksa bizden bu kadar diyerek çalışmaları gençlere mi bırakıyorlar. 
Böyle bir şey olacağını düşünmek bile camialara saygısızlıktır.
Bursa’nın ileri gelenlerine seslenmek ve Bursa’nın bu sorunlarına bir el atmak gerekir.
Kişiler, kurumların menfaat ve çıkarlarını ön planda tuttuğu zaman ortaya bazı gerçeklerin çıkacağını göreceklerdir. 
Yoksa o kurumlar beni ilgilendirmez ben kendi çıkarıma bakarım düşüncesiyle hareket edenlerin bu kurumlara hiç faydası olmayacaktır. 
Geçmişte olduğu gibi…
Taban birliklerindeki kısır döngünün sona ermesi ve geleceğe umutla bakabilmek için bazı lobi faaliyetlerin mutlaka devreye girmesi gerekir. Aksi halde Bursa Futbolcu transferinde olduğu gibi Teknik Direktör transfer edilmeye devam edilecektir. 
Sonuç olarak ne hakemler, ne de Teknik Direktörler Bursa’dan çıkmayacaktır. Sıkıntılar ve belirsizlikler devam ederek Bursa için serzenişlerin önü alınamayacaktır.
Burada en büyük sorumluluk TFF’de görev yapan yöneticilerimize ve ardından Bursaspor yönetimine seçilen Başkan ve yöneticiler ile birlikte Bursa’da spora gönül veren herkese düşmektedir.