AK Parti Genel Merkezi, Bursa İl Başkanlığı için kararını verdi

Ersel PEKER

AK Parti Genel Merkezi'nde geçtiğimiz hafta yapılan toplantıda Ayhan Salman'ın Bursa’da tekrar il başkanı adayı yapılması konusunda karar alındığı öğrenildi.

AK Parti Genel Merkezi'nin Salman'ı Bursa’da ikinci kez aday göstermesi yönünde öne çıkan en önemli bazı artılarını şu başlıklarla sıralayabiliriz. Başkan Ayhan Salman’nın öncelikle Bursa Teşkilatı ile uyumlu çalışması ve yaptığı icraatlarla ön plana çıktı. Nitekim çalıştığı süre içerisinde Bursa Kamuoyu ile ortak kararlara imza atması Bursa’ya değer kattı.

AKTAŞ İLE UYUM İÇİNDE

Biri genel diğeri yerel seçimi netice itibarıyla kazanarak çıkmış olması. Başkan Ayhan Salman, AK Parti'nin elinde Bursa gibi en önemli konuma gelmiş Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile uyum içinde çalışması. Ayrıca Başkan Salman’nın17 ilçede tamamlanan kongreleri sorunsuz şekilde neticelendirmesi tekrar başkan adayı gösterilmesinin en büyük faktörlerden.

SALMAN’NIN TECRÜBESİ VAR

Başkan Ayhan Salman’nın Genel merkezin talep ve isteklerinin dışına çıkmayan tavır sergilemesi. Ayrıca kamuoyunda il başkanlığı için konuşulan isimlerin Salman'dan daha fazla artısı olmadığı gibi hepsi de geçmiş dönemlerde denenmiş, görev almış olması. Genel merkez elindeki mevcut yapısını değiştirmeyip Ayhan Salman ile devam etme kararı aldığı belirtildi.

 

Gazetemiz Köşe Yazarı Ersel Peker, “Siyaset sorun değil uyum istediğine göre, Ayhan Salman, hayırlı olsun” dedi.