CHP Gürsu İlçe Başkanı Cavit Kaya, “9 yılda 11 seçim gördük. 31 Mart 2019 Mahalli Seçimlerinde ise rekorumuzu kırdık.”dedi.

19 Ocak Pazar Günü Bilici Düğün Salonunda gerçekleşecek ilçe kongresi için ilçe delegeleri ile bira araya gelen Kaya; “Acısıyla tatlısı ile 11 seçim dönemi atlattık. 19 Ocak Pazar günüde 2 adaylı bir seçime gideceğiz. Daha önce sizlere söylediğim sebeplerden dolayı ben adaylığı düşünmezken, bel altı vuruşlarında getirdiği sebeplerden dolayı tekrar adayım.” Dedi.
 

Kriterlerimiz belliydi

Delegeler ile yaptığı istişare toplantısına CHP Gürsu Belediye Başkan Adayı Funda Türkcoş Pekiner, Belediye Meclis Üyeleri, önceki dönem meclis üyeleri ile yönetimleri de katılarak görüşlerini delegeler ile paylaştı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal’da telefon ile delegelere hitaben kısa bir konuşma yaptı. İlçe Başkanı Kaya; “İlçe başkanlığım süresince kimseyi ötekileştirmeden partiyi yönetmeye, ilçemizin yılların birikimi ile oluşturduğu manevi değerlerini korumaya çalıştım.  Amacımız sosyal demokrat belediyeciliği Gürsu Belediyesine 1994’den sonra tekrar kazandırmaktı. Belediye başkan adayımız sayın Funda Türkçoş Pekiner, ilçe teşkilatımızda 2 dönem ilçe sekreterliği görevinde bulunmuş partimizin önemli bir değeriydi ve ilçeye bir topuklu efe belediye başkanının gelmesinin zamanı da gelmişti. Konuyu gündeme alıp seçimlere 1 yıl kala santim santim dokuduğumuz siyaset yolu ile hedefimize yöneldik. Belediye meclis üyeliklerini belirlerken 3 noktaya dikkat ettik. Bir gerçek partili ve sosyal demokrat olması, iki Gürsu’nun kozmopolitliğinden dolayı kültür zenginliğine, üç ise akademik kariyerine. Tüm bunları ittifak ortağımız İYİ Parti ile değerlendirerek seçimlere odaklandık. Yüzde 30 bandını aşmamızın en büyük desteğini ise İYİ Partinin güzel yürekli partililerinden gördük. Onlara buradan tekrar teşekkür ediyorum.” Dedi. Son kongrenin Gürsu ile sonlanacağını dile getiren Kaya; “İlçe kongremizle Bursa’da ibre il kongresine dönecek. Tüm gözlerin üzerimizde olduğu bir dönemde nasıl ki; en demokratik delege seçimini yaparak üstümüze toz kondurmadıysak, alnımızın akıyla ilçe kongresinden de çıkacağız. Delege seçimlerinde üyelerimiz demokratik haklarını kullanarak seçimlere girmişler ve oylarını istediği arkadaşlarımız için kullanmışlardır. Seçmen delege arkadaşlarımız Gürsu’nun en önemli değerleridir. Başkanlığım döneminde eksiklerim mutlaka olmuştur. Ancak bunlarında nedenleri bende saklı. Gürsu için verdiğimiz sözlerin yerine getirilmesi için 1 dönem daha başkanlık için sizlerle birlikte yürümek istiyorum. Gürsu için hayırlı bir sonuç alınması dileği ile 19 ocak Pazar sizleri kongreye bekliyoruz.” Şeklinde konuştu.