Elif Kuş BEŞİK/Özel haber

İYİ Parti Bursa İl Başkanlığında “Türkoğlu Coşkusu” İYİ Parti İlçe Olağan Kongrelerinin devam ettiği süreçte İl Başkanlığına ilk resmi aday 27’ci dönem Bursa Milletvekili Adayı Sendikacı Selçuk Türkoğlu.

 

Türkoğlu’nun “İktidara Meydan Okuduğu” adaylık açıklamasına MDK Üyesi Ayşegül Özyiğit Gül, Kurucular Kurulu Üyesi Sermin Can Özensoy, önceki dönem GİK Üyesi ve İl başkan Adayı Zafer Milli, İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, STK Temsilcileri ve partililer yoğun ilgi gösterdi. Türkoğlu konuşmasına İdlib Şehitlerini anarak başladı. Türkoğlu; “Başta İdlib şehitlerimiz olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyorum. Yaralı askerlerimize şifalar diliyorum. Biz bugün değil ta ezelden 2229 yıldır Metehan’ın kurduğu Türk ordusunun hep yanında olduk. Türk ordusuna Ergenekon, balyoz ve kumpaslar kurulduğunda da ordumuzun yanındaydık. Bugün şehitlikten, birlikten, beraberlikten bahsedenler dün “TSK Fatih Cami’ ni bombalayacak.” İftiralarını attığında da biz ordumuzun yanındaydık.  Allah Mehmetçiğimizin yar ve yardımcısı olsun, ayağına taş değdirmesin.” Dedi.

“HAK MÜCADELESİ BENİM HAYAT NİZAMIMDIR.”

Türkoğlu; “Yirmi yıla yakın deruhte ettiğim sendika başkanlığım süresince, hiç ama hiç kimsenin hiçbir aidiyeti ile ilgilenmeksizin yalnızca Türkiye Cumhuriyeti’nin gururla taşıdığımız vatandaşlık sıfatına saygı duyarak insanlarımızın yanında oldum. Başkanlığım süresince sessiz kaldığım bir tek haksızlık, mazlumun ve mağdurun yanında olmadığım bir tek hukuksuzluk yoktur ve bunu en iyi Bursa kamuoyu bilmektedir. Sendikalar nasıl ki sivil toplum örgütü olarak toplumsal hayatımızın ve Türk demokrasisinin vazgeçilmez bir unsuru ise siyasi partilerimiz de demokrasimizin bizatihi vazgeçilmez unsurlarıdır.” Dedi.

“O CESUR SES MERAL AKŞENER’DİR”

Türkoğlu; “Çatısı altında bulunduğumuz İYİ Parti, demokrasimizin adeta nefessiz kaldığı bir zaman diliminde, demokrasimizin tek adam idaresi altında kendisine nefes alacak bir alan aradığı bir zaman diliminde, muhalefet etmenin maalesef ki cesaret sayıldığı bir zaman diliminde “Cesurlar Hareketi” olarak doğmuştur. Başlangıçta hep birlikte verdiğimiz parti içi demokrasi mücadelemizin hukuksuzca ve gaddarca engellenmesi ile mevzunun parti içi demokrasi mücadelesinden çıkıp ülkenin umudu haline gelmesi üzerine. Hepimize düşen artık bu umuda cevap vermek ve elimizi değil, tüm varlığımızı taşın altına koymaktı. Cumhuriyet tarihimizin en büyük ihanet gecesi olan 15 Temmuz’dan sonra Herkesin korkup sindiği, herkesin geri adım attığı, herkesin vaziyet kolladığı bir ortamda bir ses hiç susmamıştı. Hiç korkmamıştı, hiç sinmemişti, hiç vaziyet almayı ve beklemeyi düşünmemişti. O sesin sahibi cesurlar hareketinin lideri Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’di. Ve bu salonda bulunan pek çok arkadaşım o sese kulak verdik, Türkiye o sese kulak verdi. “Medeniyet yolunun taşlarını cesurlar döşer” dedi o ses. Giydik çarıklarımızı memleket yollarına düştük. “Senden korkan senin gibi olsun” dedi o ses. Cesaretimizi kuşandık, memleket yollarına düştük. “Elektriklerimizi keserek beni susturamazsınız, ülkemi karanlığa ve sessizliğe mahkûm edemezsiniz” dedi o ses. Telefonlarımızı kandil ettik o sesin etrafında, daha yüksek ve daha gür sesle konuşmaya başladık. Tek derdimiz vardı aslında, ezeli bir derdimiz, memleket derdi. Adalet diyorduk yalnızca. Vicdan diyorduk yalnızca. Hukukun üstünlüğü diyorduk yalnızca. Nimetlerin eşit dağılımı diyorduk yalnızca. Fırsat eşitliği diyorduk yalnızca. Özgürlük diyorduk yalnızca. Kısaca demokrasi diyorduk yalnızca. Demokrasi yalnızca bir yönetim biçimi değildi bizim için, problemlerimizi çözme metodumuzdu aslında. Fakat Türkiye neredeyse yirmi yıldır hiçbir problemini demokrasinin kurallarıyla çözmüyordu.” Dedi.

“KIZIL ELMAMIZ DEMOKRASİDİR.”

Türkoğlu; “Şaibeli seçimler, çalınan sorular, Devlete doldurulan akrabalar, medyaya çöreklenen yandaşlar, ihalelerin peşkeş çekildiği ahbap çavuşlar, israf, görgüsüzlük, milleti bölen düşmanca söylemler, hak arayan herkesi düşman ilan eden ayrımcı ve bölen siyaset dili, nefret dili, kamplaştıran devlet dili her geçen gün demokrasiyi mumla aratıyordu. Kıymetli Dava Arkadaşlarım, Türkiye’nin en temel sorunu demokrasidir. Ve demokrasi Türkiye’nin kızıl elmasının adıdır.” Dedi.

“NİÇİN ADAYIZ?”

Türkoğlu; “Genelde ülkemizin özelde Bursa’nın her anlamada çoraklaşmasına, çölleşmesine, yaşanmaz hale gelmesine seyirci kalamayacağımız için adayız. Milletin İYİ partiye vermiş olduğu muhalefet / denetim görevini hakkı ile yerine getirmek için adayız. Yoksulluğun arttığı, daha çok yaşanılmaz hale gelen, doğusu ile batısının kalın duvarlar ile ayrıldığı, hal böyle iken yerel ve genel iktidar sahiplerinin Bursa’nın değerlerini har vurup harman savurmasına DUR demek için adayız. Şehrin ve insanımızın sorunlarını ayaklarına giderek, mahalle mahalle, sokak sokak dile getirmek için adayız. Demokrasinin tam anlamı ile partimizde oturması adına ilk genel seçimlere kadar 60 bin üye hedefine ulaşıp ön seçim mekanizmasını bütün kademelerde hayata geçirmek için adayız. Ortak aklı hayata geçirip karar alma mekanizmalarını üye tabanına yaymak için adayız. Nitelikli parti okulu ile geleceğin nitelikli İYİ parti kadrolarını oluşturmak için adayız. Yerel de ve genel de iktidara yürümek adına uykusuz geceler geçirmek için adayız. Sessiz kalabalıkların, masumların, mazlumların ve yok sayılanların sesi olmak için adayız. Bursa da etkili muhalefet yoksunluğunun ağır şekilde hissedildiği böylesi bir süreçte Bursa siyasetinde dengeleri değiştirebilmek Bursa’yı yönetmeye talip olacak kadro ve projeleri oluşturmak için adayız. İnanıyorum ki; olağan kongremiz de tabanın iradesi demokrasiden mücadeleden birlikten yana olacaktır. Olağan kongre neticesinde mutlaka İYİ parti kazanacaktır. Bu vesile ile yakın zamanda aramızdan ayrılan İyi parti Kestel kurucularımızdan Tufan TAYGIN’ı ve şuan evlatları aramızda bulunan İl yöneticimiz Salim ÖZDAĞ’ı, ve büyükşehir meclis üyemiz Sedat HİÇDURMAZ’ı rahmetle ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun. Kıymetli dava arkadaşlarım, aslolan hasbi olmaktır. Allah öncelikle milletimizin hususen hepimizin yar ve yardımcısı olsun.Tevekkül Allah’adır. Zillete katlanılmaz.Ya hayat ya ölüm. Bunun ortası olmaz.” Dedi.

SELÇUK TÜRKOĞLU KİMDİR?

1971 KAYSERİ DOĞUMLU İLK ORTA LİSE ÖĞRENİMİ KAYSERİDE TAMAMLADIM.

1989 YILINDAN BU TARAFA BURSADA İKAMET ETMEKTEYİM.

1994 YILINDA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ İİBF ÇEKO BÖLÜMÜNDEN MEZUN OLDUM.

1997 YILINDA BATMAN SASON DA ÖĞRETMENLİK GÖREVİME BAŞLADIM.

BATMAN SASONDA BAŞLAMIŞ OLDUĞUM ÖĞRETMENLİK GÖREVİNE YİNE AYNI YIL BURSA MERKEZDE DEVAM ETTİM.

2002 YILINDAN 2018 YILINA KADAR PROFESYONEL OLARAK TÜRK EĞİTİM SEN ŞUBE BAŞKANLIĞI VE 12 YIL TÜRKİYE KAMUSEN BURSA İL BAŞKANLIĞI YAPTIM.

2006 YILINDA KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ EĞİTİM YÖNERİMİ TEFTİŞ PLANLAMA VE EKONOMİSİ BÖLÜMÜNDE YÜKSEK LİSANSIMI TAMAMLADIM.

2015 YILINDA MHP DEN BURSA MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDUM.

2018 YILINDA İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLIĞI NEDENİ İLE BÜTÜN SENDİKAL GÖREVLERİMDEN VE AKABİNDE MEMURİYETTEN İSTİFA ETTİM.

HALEN SİGORTA SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN BİR İŞLETME SAHİBİYİM.

BURSA DA PEK ÇOK SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ OLUŞTURDUĞU “HEPİMİZİ MEHMEDİZ GÜÇ BİRLİĞİ” DÖNEM SÖZCÜLÜĞÜ VE NEVRUZ KOMİTESİ İCRA HEYETİ ÜYELİĞİ İLE “BURSA IRAK TÜRKMENLERİ KÜLTÜR DERNEĞİ” YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİM DEVAM ETMEKTEDİR.

ARALIKLAR İLE BURSA YEREL GAZETELERİNDE VE İNTERNET SAYFALARINDA KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIM.

EVLİ VE 4 ÇOCUK BABASIYIM.