Özel Haber / Nagehan Çalışkan “İYİ Parti Bursa Delege seçimleri startını ilçe başkanlarının katıldığı basın toplantısı ile verdi. “ İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı, 19 Ocak Pazar günü 13,00-18,00 arasında 7 ilçede eş zamanlı, ilçe binalarında “İlçe Delege Seçimi” yaparak demokrasi şölenine imza attı.

İl Başkanı Yahya Bahadır’ın konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasına, MDK Üyesi Ayşegül Özyiğit Gül, İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri de katılarak süreç hakkında bilgilendirildi. Bahadır; “Zübeyde Annemizin ebediyete intikalinin 97’ci yılında kendisini özlem ve saygı ile anıyoruz. Liderimiz Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in izinde yürüyerek, Bursa’da tıkanmış olan siyaseti İYİ farkıyla, toplumsal farkındalık oluşturduk” ifadelerini kullandı.

 

“Türk siyasetine nefes olduk”

Başkan Bahadır; “Bundan 2 buçuk yıl önce, daralan ve boğulan Türk siyasetine nefes olmaya geliyoruz dedik ve çok şükür olduk. Biz de, “Haksızlık karşısında susanlardan” olsaydık; Biz de, iktidarın hatalarını görmezden gelip, bu uzun ve meşakkatli yola çıkmasaydık; İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Mersin ve daha birçok şehirde bu değişim yaşanabilir miydi? Bugün Türkiye'de 18 yıllık iktidarın değişiminin gerekli olduğu konuşulur muydu? Biz, ülkede korku duvarlarını yıktık. Biz, sönen umutları yeniden alevlendirdik. Kadını erkeği, genci yaşlısı, bu umut sayesinde sandıklara koştu. Milletimiz bu umut sayesinde, şımarık iktidarın kulağını çekti. Biz İYİ Partililer bu umudun mimarlarıyız. Türkiye tek adam rejimine teslim olmuşken, hukuk rafa kaldırılmış, tepeden inmeci, baskıcı, herkesi korkutup sindirmiş, kimsenin sesini çıkaramadığı, kimsenin insiyatif alamadığı Milyonlarca insanın da bunları iktidardan indiremeyiz anlayışının hakim olduğu bir dönemde, İYİ Parti'nin kuruluşu bir Türkiye’nin bir umudu haline dönüşmüştü. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in liderliğinde, İYİ Parti kadroları olarak da Türkiye’nin makûs kaderini değiştirmeye hep beraber talip olduk” şeklinde konuştu.

“İktidar olmalarına geçit vermeyeceğiz!”

Bahadır; “İYİ Parti’nin kurulmasında cesaret vardır, vatan sevgisi vardır, adil, güçlü ve kalkınmış çağdaş bir Türkiye hedefi vardır. Herkesin sindiği ve umudun kaybolduğu bir dönemde korku duvarlarını yıkarak, insiyatif alan Bursa’da ki değerli kurucularımıza ve emek veren dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bir ülkenin geleceğini bir kişiye teslim etmek, binlerce yıllık tarih sürecinden gelen bu büyük millete ve yüzyıllık demokratik parlamenter Cumhuriyet deneyimimize yakışır bir durum değildir. İYİ Parti, Türkiye'de yeni ve iyi bir geleceğin öncüsü oldu. Ankara’da ki 1. Olağan kurultayımızda 100 bini aşkın vatansever toplandı. Bunu gören iktidar panikleyerek daha yeni kurulmuş olan İYİ Parti’yi denklem dışına atabilmek için 15 gün sonra baskın seçim kararı alarak erken seçime gitti. Seçimlere sokmamak üzere kurulu o planı, milletimiz elinin tersi ile itti. 5 Milyon insanın oyu ile 43 milletvekili çıkararak TBMM’de grubu bulunan bir siyasi parti olduk. Siyaset demek aslında millete hizmet sanatıdır. Bu görevlere talip olanlar ülkesine ve milletine vefa borcunu ödemek için yola çıkmalıdırlar. Biz de milletimize hizmet etmek, bu uğurda partimizi büyütmek, yerelde ve genelde etkili siyaset üretebilmek için hizmete talip olduk” diye konuştu.

“Üye sayımızı 7’ye katladık!”

Başkan Bahadır; “Bursa İl Başkanı olarak görevlendirmemden sonra yerel seçim sürecinde ve sonrasından bu güne kadar hiçbir sorumluluktan kaçmadık. Göreve geldiğimizden itibaren üye kayıtlarını kısa bir sürede 2 bin olan üye sayısını 7 kat arttırarak 14 bin civarına ulaştırarak parti teşkilatlarımız içerisinde önemli bir başarı ortaya koyduk. Mahalle teşkilatlarımızı da kurarak teşkilatlanmamızın en temel taşlarını da tamamlamış olduk. İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı olarak 2. Olağan kongre sürecimizi Ocak ayı itibari ile başlatmış bulunmaktayız. 19 Ocak'ta 9 ilçemizde yapılacak olan ilçe delege seçimleri ile birlikte kongre sürecimiz başlayacak. Çarşaf Liste usulü ve tüm üyelerimizin aday olabileceği demokratik, şeffaf bir demokrasi şöleni içerisinde seçim sürecini hep beraber yaşayacağız. İlçe Delege seçimlerinin tamamlanmasının hemen ardından ilçe kongrelerimiz Şubat ayı 2. Haftasında başlayıp Mart ayı 2. Haftası ile sona erecek. Nisan veya Mayıs ayı içinde il başkanlığı seçimini yapmayı planlıyoruz. Yapacağımız seçimlerde partimize üye olan herkes özgürce aday olabilir. Her bir üyemizin partiyi yönetebilecek kapasite ve donanıma sahip olduğuna inanıyoruz. Bu kongre süreci ile teşkilatlarımız, atanmış değil, seçilmiş kadrolarla daha da güçlenerek,partimizi iktidara taşıyacak teşkilatlarını oluşturmuş hale gelecektir. Kaybedenin olmayacağı, yerelde ve genelde İYİ Parti'nin kazanacağı bir kongre süreci yaşayacağız” açıklamasında bulundu.

“Verdiğimiz sözden geri dönmeyeceğiz.”

Bahadır; “Milliyetçilere, muhafazakârlara, demokratlara, cumhuriyetçilere, vatanseverlere velhasıl yüreği Türkiye için atan toplumun farklı birçok kesimine kapımız ardına kadar açıktır. Ama elbette kırmızı çizgilerimizde vardır. İYİ Parti; PKK, FETÖ ve benzeri bölücü, yıkıcı ve ayrılıkçı terör ve ihanet çetelerinin ilk günden bu yana karşısındadır.Bu ülkede Ak Partinin yanlışlarına dur diyecek ve bu karanlık günlerden ülkeyi kurtaracak bir parti varsa,o parti İYİ Parti’dir. İl başkanlığına aday olma konusunda ise sürecin şuan için erken olduğunu düşünüyorum. Bugün arkamda duran ilçe başkanlarım, belediye meclis üyelerim ve yönetimdeki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İYİ Parti bir taban hareketidir. Gücünü de haklatan alır. Biz İYİ Misyonu olarak vatandaşımıza 18 yıldır kaybolan huzur ve güven ortamını yeniden tahsis edeceğiz. Söz veriyoruz. Vatandaşlarımızı hiçbir konuda kaderleri ile baş başa bırakmayacağız” şeklinde konuştu.

Resim iyi 1,2,3,4,5

----------------------------------------------

Çalışmalarının Karşılığı Resmiyete Dönüştü

Tuğba Ayhan / Özel Haber

Yıldırım Gençlik Kollarına yakın bir zaman önce görevlendirilen Onur Çiçek artık resmen İYİ Parti Yıldırım Gençlik Kolları Başkanı oldu. Çiçek; "3 ay önce şahsıma tevdi edilen İYİ Parti Gençlik Kolları Yıldırım İlçe Başkanlığı görevine İl Başkanım Sn. Yusuf Akpınar’ın teklifi, Genç Teşkilatlanmasından Sorumlu Başkan Yardımcısı Sn. Murat Yaprak’ın oluru, Gençlik Politikaları Başkanı Sn. Berna Sukas’ın onayıyla resmen atanmış bulunmaktayım. Şahsıma tevdi edilen bu kutlu vazifenin resmiyete kavuşması ile birlikte sorumluluğumuz bir kat daha artmıştır. Bu bilinç ile gece uyumadan sabah oturmadan teşkilatım ile birlikte Yıldırım gençliğini Bursa gençliğinin öncüsü yapmak, Yıldırım'da gençliğin sesini daha güçlü çıkartmak adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Necip Fazıl'ın Gençliğe Hitabesinde bahsettiği "'Kim var? ' diye seslenilince, sağına ve soluna bakmadan fert fert 'ben varım!" diyebilen gençlerin oluşturduğu bu kutlu oluşum içerisinde Yıldırım'da bayrağı taşımam için bana güvenen İlçe Başkanım Sn. Kemal Ataç'a, Gençlik Kolları İl Başkanım Sn. Yusuf Akpınar'a ve desteklerini her daim hissettiren değerli büyüklerime teşekkürü borç bilirim." ifadeleri ile yaşadığı gururu paylaştı.

Resim: Genç