Hava Durumu

 İyi Parti'de Bir İstifa Daha: Bu Millet Vekili De İstifa Etti!

İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, partisinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 31.05.2024 22:09
Haber Güncellenme Tarihi: 31.05.2024 22:09
Kaynak: BÜŞRA ÇAKIR ADALI
 İyi Parti'de Bir İstifa Daha: Bu Millet Vekili De İstifa Etti!

Parti İçindeki Gelişmeler:

31 Mart Yerel Seçimleri'nde istediği başarıyı elde edemeyen İYİ Parti'de kongre süreci yaşanmış ve Meral Akşener'in genel başkanlıktan ayrılmasından sonra, Müsavat Dervişoğlu partinin yeni lideri olmuştu. Akşener'in koltuğu bırakmasının ardından, parti kurullarında görev alan ve milletvekili seçilen bazı kişiler istifalarını peş peşe duyurdu. Bu dalgaya son olarak Antalya Milletvekili Aykut Kaya da katıldı.

Kaya'nın İstifa Mesajı:

Aykut Kaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları belirtti: "Siyasetin, milletimize hizmet etmek ve ülkemizi hak ettiği refah ve çağdaşlık seviyesine taşımak olduğuna inanıyorum. Bu inançla, İYİ Parti'de başladığım siyasi yaşamımda, Antalya İl Teşkilatı bünyesinde yapılan milletvekili temayül yoklamasında birinci çıkarak, İYİ Parti Antalya Milletvekili Adayı oldum. 14 Mayıs genel seçimlerinde ise Antalyalı hemşerilerimin takdiriyle, milletvekili seçildim. Bugüne kadar milletin vekili olmayı gaye edindim ve özveriyle çalıştım.

Ancak, büyük bir heyecan ve umutla dahil olduğum İYİ Parti'de, milletimize ve ülkemize hizmet etme koşullarının ortadan kalktığını üzülerek görmekteyim. Bu nedenle, İYİ Parti üyeliğimden istifa etme kararı aldım. Bu karar, şahsım için kolay olmamış, ancak milletimize ve Antalya'mıza daha iyi hizmet edebilmek adına gerekli olduğunu düşündüğüm bir adımdır. Bugünden sonra da siyasete, milletimizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak devam edeceğim. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

İYİ Parti'nin TBMM'deki Sandalye Sayısı Azaldı:

Aykut Kaya'nın istifası sonrası İYİ Parti'nin TBMM'deki sandalye sayısı 35'e düştü.

Aykut Kaya Kimdir?

1978 yılında Kayseri'de doğan Aykut Kaya, ilk ve ortaöğrenimini Antalya'nın Manavgat ilçesinde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, Amerika'da Baldwin-Wallace College'da Uluslararası İşletme alanında yüksek lisans yaptı. 2003 yılında Kaya Homes Şirketi'nde Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenen Kaya, 2016 yılında Suudi yatırım fonuyla ortak bir şirket kurarak CEO oldu.

2020 yılı sonunda Türkiye'ye dönen Kaya, Kaya Homes Şirketi'nde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. DEİK Türkiye Estonya İş Konseyi Başkanlığı, Türkiye Norveç İş Konseyi Başkan Yardımcılığı ve Türkiye İrlanda İş Konseyi Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. 2021 yılında İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkan Yardımcılığı görevine başlamış olup, iyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca bilmektedir. Aykut Kaya, iki çocuk babasıdır.

Kaynak: BÜŞRA ÇAKIR ADALI

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.