Loading...

Sukulentleri Ev Dekorasyonunda Nasıl Kullanabilirsiniz?

Türkiye 28 Eylül 2019 20:18
A
a
Sukulentler küçük, etli ve sulu bitkilerdir. Çoğunluğu yeşil tonlarındadır. Çiçek açan türleri de vardır. Teraryum yapımında ve dekoratif ürün tasarımlarında çokça kullanılırlar. Başka çiçeklere bakmakta zorluk çekenler dahi kolaylıkla sukulent yetiştirebilirler. Su tutan yapısı sayesinde susuzluğa uzun süre dayanır. Tatile gittiğinizde çiçek sulaması için kimseye anahtar bırakmak zorunda kalmazsınız :) Dolaylı olarak ışık alabileceği aydınlık ortamda tutmaya çalışın.
 
Eviniz, ofisiniz ve bahçeniz için çeşit çeşit sukulentler kullanarak kolayca hazırlayabileceğiniz dekoratif aksesuarları bu yazımızda bir araya getirdik.
 
Farklı birkaç renk tonunda sukulent ve porselen saplı fincan bahçenizde tahmin ettiğinizden çok daha şık durabilir. Kırılmış fincan ya da minik çaydanlıklarınızı bu şekilde değerlendirebilirsiniz.Sevdiğiniz birine ellerinizle hediye hazırlamak çok güzel bir jest olur. Adının baş harfi şeklinde ahşap kabın içine sukulentler dikerek otantik bir hediye hazırlayabilirsiniz. Sukulentlerin arasına küçük yapay çiçekler serpiştirerek daha dolu görünmesini sağlayabilirsiniz. Eliniz yatkınsa harf şeklindeki kabı basit bir ahşap meyve kasasının parçalarını kullanarak yapabilirsiniz. T, H, E gibi dairesel şekilleri olmayan harfler sizi zorlamayacaktır. Ahşap yerine kalın karton kullanmayı da deneyebilirsiniz. Kartonu boyarsanız hediyeniz daha şık bir görünüm kazanacaktır.Sukulentleri saksı yerine cam kavanozlara dikip, kat kat kumlarla ya da taşlarla tasarımınızı renklendirebilirsiniz. Bu şık aksesuarı ister kendi evinizde kullanın isterseniz ise ev hediyesi olarak götürün.
 

 
Saksılarla sınırlı kalmak istemeyenler için bir diğer alternatif de oyuncak arabalar.

 
Oyuncak arabalar ile başladık gerçekleriyle devam edelim. Küçük sukulentleri dikiz aynasına takıp araç süsü olarak da kullanabilirsiniz.Farklı boyut ve renklerdeki sukulentlere online çiçek sitelerinden veya yapı marketlerden kolayca ulaşabilirsiniz. 5 - 6 cm boyunda ve farklı renk tonlarında sahip 10 adet sukulenti 110 - 130 TL civarında bir ücrete satın alabilirsiniz. 10 adet sukulent yukarıda beğeninize sunduğumuz önerilerden herhangi birini yapmanız için yeterli olacaktır. Sukulentlerden dekoratif ürünler hazırlama konusunda tereddütte kalırsanız hazır teraryumlardan da satın alabilirsiniz. Tam tersine hem iç hem de dış mekan için dekoratif ürün tasarımı konusunda kendini geliştirmek isteyenler teraryum workshoplarına katılabilir.

 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat