Batuhan ERSEK/ ÖZEL HABER

Mustafakemalpaşa’da Suuçtu Şelalesi, sonbaharda büründüğü yeşil ve sarının tonlarıyla bugünlerde ziyaretçilerini ağırlıyor. Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Suçtu Şelalesi, Mustafakemalpaşa’nın  dünyaya açılan penceresidir” dedi.

 

TAM BİR TEMİZ HAVA DEPOSU

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Suuçtu Tabiat Parkı’ndaki şelaleye yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösteriyor. Doğal yürüyüş yolları ve alabalık tesisi de bulunan şelalenin olduğu bölge, çevresini saran kayın ağaçlarıyla “temiz hava deposu” olarak biliniyor.

 

İLÇEYE 17 KM MESAFEDE

Mustafakemalpaşa’da, doğal güzelliğiyle bilinen Suuçtu şelalesinde sonbaharın gelmesiyle oluşan renk cümbüşü büyülüyor. İlçeye 17 kilometre mesafede bulunan şelale, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Orman içi patika yolların yanı sıra Suuçtu şelalesinden akan suya düşen yapraklar seyrine doyulmayan manzaralar oluşturuyor.

 

“DÜNYAYA AÇILAN PENCEREMİZ”

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Suçtu Şelalesi dünyaya açılan bizim penceremiz. Sonbahar’da şelalemiz tüm renklerini sergiliyor. Pandemi dolayısıyla dünyayı etkilediği gibi ülkemizi de etkiledi. Bu yıl istediğimiz turist sayını elde edemedik ama, yine belirli bir sayının üstünde yerli yabancı ziyaretçilerimiz şelalemizi gezdi” şeklinde konuştu.