Engin ÖZKONUK/Özel haber

Kamu-Sen’den Covid-19 açılımı. Türkiye Kamu Sendikaları, salgınla ilgili yeni strateji belirledi. Kamu-Sen Bursa İl Temsilcisi İbrahim Bulut gelinen son noktayı gazetemize yaptığı açıklamayla paylaştı.

Bulut; “Türkiye Kamu-Sen Yüksek İstişare Kurulu, konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın genel başkanları, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ve il temsilcilerimizin katılımıyla kamuoyunu yakından ilgilendiren konular ile kamu görevlileri ve emeklilerinin mali ve özlük haklarına ilişkin gelişmeler değerlendirilmiş önümüzdeki döneme yönelik yeni stratejiler belirlenmiştir” ifadelerini kullandı.

Temsilci İbrahim Bulut, “Yapmış olduğumuz genel değerlendirme sonrası COVID-19 Salgınında Vatandaşlarımızın Sağlığı Uğruna Mesai mefhumu gözetmeksizin hayatlarını ortaya koyan başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere kamu hizmetlerinin kesintisiz bir biçimde sağlanması için cansiperane mücadele veren tüm kamu görevlilerine teşekkür ediyoruz.

Dünyanın yeni bir evreye girdiği bu dönemde çalışanlarımızın hak ve menfaatlerinin korunup geliştirilmesi yolundaki sendikal mücadelemiz çok daha büyük bir önem kazanmış, tüm toplumun kaderini etkileyecek raddeye ulaşmıştır. Bu noktada kamu görevlilerini temsil edecek yetkili sendikaların vereceği samimi mücadele gelecekteki yol haritamızda belirleyici bir rol oynayacaktır.” dedi.

 

“3600 Ek Gösterge Hakkımız!”

Bulut; “Türkiye Kamu-Sen ve bağlı sendikalarımız bu yılki yetki sürecinden de büyüyerek çıkacaktır. Türkiye Kamu-Sen “Yeni Normal” olarak adlandırılan süreçte de Türk memur sendikacılığının öncüsü olacaktır. Terörle mücadelede her zaman kahraman ordumuzun ve devletimizin yanında olacağımızı bir kere daha ve kararlılıkla vurguluyoruz.”

İbrahim Bulut, “3600 ek gösterge uygulamasının tüm memurları kapsayacak şekilde genişletilerek hayata geçirilmesi, bütün ek ödemelerin emekli maaşı hesabına esas alınması, kamuda liyakatin geçerli olması, mülakat uygulamasına son verilmesi, bütün güvencesiz sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi, yardımcı hizmetler sınıfı personelinin genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesi, memurlara ek zam yapılması konularındaki taleplerimizde ısrarcıyız” şeklinde konuştu.