Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Zeki Adlı, "Emlakçıya, takipçiye e-devlet şifrenizi verip, boşuna da paranızı kaptırmayın " diye açıklama yaparak yetkili emlak danışmanlarını zan altında bırakmıştır.

5 Haziran 2018 Salı, Resmî Gazete Sayı : 30442 YÖNETMELİK ile yetkili emlak müşavirliği resmiyet kazandı.

Akabinde meslek odalarına verilen wep tapu giriş yetkisi 27 Nisan 2020 tarihi itibari ile sistem açıldı.
Bağlı olduğu Bakanlığın yayınladığı yönetmelik ile yaptığı açıklama arasındaki tutarsızlık gözden kaçmadı.
Tapu müdürlüklerine ek memur takviyesi yaparak tapu müdürlüklerindeki yoğunluğu azaltmak adına çözüm bulması gerekmektedir.Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nün iş yükünün ne kadar yoğun ve ağır olduğu bizler  ve vatandaşlar tarafından bilinmektedir. Emlakçı;  vatandaş ile tapu memuru arasındaki köprü görevi üstlenmektedir. İşlemlerin daha hızlı olması adına gerekli evrakları düzenli şekilde memurlara ileterek iş yoğunluğunun ve zaman kaybını önlenmesi adına büyük görevler yüklenmektedir.
Yaptığı açıklama ile Genel Müdür Zeki Adlı Bey’in emlak müşavirlerinden özür dilemesi gerekmektedir.
Namusu ve şerefi ile çalışan değerli meslektaşlarımızın vergisini verip vatandaşlık görevini yerine getirmekten başka bir gayesi olmadığı tüm kamuoyunca bilinmektedir. Tapu Kdastro Müdürlüğü’nde çalışan memurların ne kadar işini özveriyle yaptığı biz emlakçı meslektaşlarımız tarafından bilinmektedir. Bununla beraber emlakçı arkadaşlarımızın da Tapu Müdürlüğü’ndeki memur arkadaş ile birebir diyaloglarıseviyeli bir şekilde devam etmektedir.
Yapılan açıklama ile meslektaşlarımızın kalbinin kırılması ve zan altında bırakılmasını tekrar kınıyor Sayın Genel Müdürün  yeni bir açıklama yapmasını tüm meslektaşlarım gibi bekliyorum.