Tapu ve kadastro müdürlüğünün iş yükü yoğunluğu ile Türkiye Cumhuriyetinin en yoğun kurumlarından biri olduğunu bilmekteyiz.Dönem dönem ülke genelinde faizlerin düşmesi ile birlikte iş yükünün çoğalması ile birlikte çalışanların ciddi beden ve beyin yorgunluğu gerçekleşmektedir. Ülkemizin en hassas kurumlarının başında gelmektedir. 24 bölge 81 kadastro müdürlüğü geniş bir teşkilat yapısı mevcuttur.

20.000'e yakın çalışan ile 2019 yılında Tapu ve Kadastro Müdürlüğü tarafından hazine kasasına  12.197.800.000-TL katkı sağladı; bunun 2 milyara yakını döner sermaye geliridir.

Tapu kadastro 173 yıllık bir geçmişe sahip olup köklü kurumumuzun güzide çalışanları ile daha iyi hizmet verecektir. Çalışanların yoğun iş temposu içinde psikolojik destek ve çalışma alanlarının daha iyi ortamlarda olması gerekir. Özellikle pandemi döneminin içinde olduğumuz zor şartlarda çalışan kurum çalışanlarının döner sermaye desteği ile şartların iyileşmesi gerekir. Tapuda işlemler çok dikkatli ve hata payı sıfır olarak yapılır. Günlük yaptıkları işlemlerin 3-4 katı işlem hazırlayarak vatandaşımızın işlerinin hızlı ve kolay olmasını sağlayan vefakar tapu ve kadastro çalışanlarının maddi olarakda gönüllerinin kazanılması kanaatindeyim.

Özellikler büyükşehirlerdeki tapu dairelerinin iş yükünün çok ağır olduğu yöneticiler ve halkımız tarafından bilinmektedir.

Toplanan döner sermayenin başka kurumlarda olduğu gibi belirli bir payının çalışan tapu memularına verilmesi faydalı olacaktır.

Vefakar tapu ve kadastro çalışanlarının özverili hizmetleri için şahsım ve emlak camiası adına saygı ve sevgilerimi sunarım.