Loading...

Tbmm Başkanı Binali Yıldırım: “Zayıfı Olmayan Öğrenci Yavan Öğrenci Demektir”

Türkiye 17 Eylül 2018 12:03
A
a
Yeni Eğitim Öğretim dönemi açılış programına katılan TBMM Başkanı Binali Yıldırım,” Ben etliye, sütlüye karışmayan bir öğrenciydim. Arasıra teşekkür, takdir alırdım ama zayıfım olduğu zamanlar olurdu. Zayıfı olmayan öğrenci yavan öğrenci demektir. Zayıf olacak, düzelteceksin, sonra devam edeceksin” dedi.
TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve Eşi Semiha Yıldırım, Çekmeköy Öğretmen Semiha Yıldırım İlkokulu açılış programına katıldı. Program sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Binali Yıldırım, “Ben etliye sütlüye karışmayan bir öğrenciydim. Sakin, ortadan biraz fazla, fena değil. Ara sıra teşekkür, takdir alırdım ama zayıfım olduğu zamanlar olurdu. Zayıfı olmayan öğrenci yavan öğrenci demektir. Zayıf olacak, düzelteceksin, sonra devam edeceksin. İlk zamanlar olurdu zayıf ama sonraları hiç olmadı. Her zaman bütün aileler gibi benim ailemde ’Her şeyini alıyoruz, okula gidiyorsun zayıf getiriyorsun, Tekrar okula göndermeyeceğiz’ derlerdi, ama gönderirlerdi” dedi.
" Ülkemizin geleceği, barışı, güvenliği için gençlerimiz yavrularımız için ne yatırım yaparsak daha fazlasını hak ediyorlar"
Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulunan Binali Yıldırım,” Ülkemiz büyük bir ülke. Gençliğimizle, evlatlarımızla gurur duyuyoruz. Ülkemizin geleceği, barışı, güvenliği için gençlerimiz yavrularımız için ne yatırım yaparsak daha fazlasını hak ediyorlar. Bizler Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bütün bakanlarımız meclis olarak eğitimin kalitesinin daha artması, çağdaş evrensel değerlerin öğretilmesi için canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Devam edeceğiz” dedi.
Kendi adını taşıyan okulda yeni bir eğitim öğretim dönemi açılışında bulunmanın kendini mutlu ettiğini belirten Semiha Yıldırım ise,” Gurur verici bir şey, eşime ve çocuklarıma çok teşekkür ediyorum. Beni gururlandırarak öğretmenler günü hediyesi olarak armağan ettiler bu okulu, buda beni çok mutlu ediyor“ dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat