Özel Haber / Batuhan Ersek

İyi Parti Bursa İl Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu, Pazar Günü yapılacak kongre öncesi gerçekleştirdiği ilçe gezileri serisini, Osmangazi’de noktaladı. Sayıları bini aşan partili ve delegelerin yoğun coşkusuyla karşılanan Türkoğlu, “Her biri cesur yürek ekibimle birlikte, kötü yönetilen sahipsiz Bursa’nın en güçlü sesi olmaya and içtik” dedi.

İYİ Parti’nin 16 Ağustos’ta Pazar günü İbrahim Yazıcı Stadyumu’nda düzenlenecek olan 2. Olağan Kongresi öncesi, İYİ Parti Bursa İl Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu son ziyaretini Osmangazi İlçesi’nde gerçekleştirdi. Bin kişiyi aşkın bir kitleye seslenen Türkoğlu, kongre öncesi adeta gövde gösterisi yaptı.   İyi Parti Osmangazi İlçe Başkanı Osman Hasanoğlu’nun açılış konuşmasının ardından kürsüye çıkan Selçuk Türkoğlu, “Bir kongreye gidiyoruz. Bu kongrenin kazanı İYİ Parti olacak ve kaybedeni olmayacak. Yenilmeyi mutlak bir yok oluş, kazanmayı da mutlak bir zafer olarak görseydik bugün bizim gönlümüzdeki Hüseyin değil Yezid olurdu. Biz hep Hüseyinlerin yanında olacağız. Bizler Yezid’i değil Hüseyin’i, Mustafa Sabri Efendileri değil Mehmet Akifleri, Damat Feritleri değil Enver Paşaları, mandacıları değil Kuvâ-yi Milliyecileri ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yüreğimizde yaşatıyoruz” diyerek konuşmasına başladı.

“BURSA’NIN SESİ OLACAĞIZ”

İYİ Parti Osmangazi İlçe Örgütü’nün organize ettiği toplantıda, birlikte görev yapacağı ekibini de tanıtan Selçuk Türkoğlu, “Her biri cesur yürek ekibimle birlikte, kötü yönetilen sahipsiz Bursa’nın en güçlü sesi olmaya and içti. Bursalıların partimize verdiği muhalefet görevini yerine getirmeye kararlıyız” şeklinde konuştu.

 “BİZİM KIZIL ELMAMIZ DEMOKRASİDİR”

Nilüfer Belediyesi İbrahim Yazıcı Stadı’nda 16 Ağustos Pazar Günü gerçekleştirilecek İYİ Parti Bursa 2.Olağan Büyük Kongresi’nin tam bir demokrasi şöleni içerisinde geçeceğine ve bu tarihin Bursa açısından milat olacağını söyleyen İl Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu, “Bizim kızıl elmamız demokrasidir. Genel Kurulumuza kol kola girecek, kol kola çıkacağız ve tek kazanan da İYİ Parti olacaktır” açıklamasını yaptı.  İYİ Parti’nin Türkiye’nin en büyük kitle partisi olma yolunda hızla ilerlediğini ve milletin her kesimini bağrında toplamaya kararlı olduğuna vurgu yapan Türkoğlu, “Yüreğinde vatan, millet ve memleket sevdası olana kimlik sorulmaz. Bu değerlerde samimi duygularla hemfikir olan herkese kapımız ardına kadar açıktır. Klasik dünya görüşleriyle politika yapmak isteyenler için her partinin adı ve adresi bellidir. Buyursunlar siyasetlerini oralarda yapsınlar, saygı duyarız. Biz İYİ Parti’yiz ve şiarımız da genelde ülkemizde, yerelde Bursamız’da her şey daha iyi olsun diyedir” ifadelerini kullandı.

“BU DAVA MEMLEKET DAVASI”

Türkoğlu, “Bizler cesur yürekli iyiler olarak çıktığımız bu yolda sizlerle omuz omuza, yan yana, can cana kutlu bir davanın mücadelesini vereceğiz. Bu dava memleket davasıdır, bu dava kötü yönetilen, heder edilen, talana kurban verilen adeta öksüz ve yetim bırakılan, kimsesiz Bursa’ya sahip çıkma  davasıdır. Bu büyük davanın neferlerine selam olsun. Tekrar ediyorum bizim kızıl elmamız demokrasidir. Güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönerek; hak, hukuk ve adaletin yeniden tesisi ile birlikte, Allah’ın izniyle, demokrasiyi yeniden tüm kurum ve kuruluşlarıyla yeşertip yaşatacağız. Yolumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolu, hedefimiz onun gösterdiği muasır medeniyetler seviyesi; izimiz Alparslan Türkeş’in, Elçibey‘in, Süleyman Demirel’in, Rauf Denktaş’ın, Mehmet Akif Ersoy’un izi; davamız Türk Dünyası’nın birlik ve beraberliği, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ile dirlik ve düzenliğidir. Genel Kurulumuza kol kola girecek, kol kola çıkacağız ve tek kazanan da İYİ Parti olacaktır. Ne mutlu Türküm diyene” diye konuştu.