İYİ Parti İl Başkanlığı’na seçilen Selçuk Türkoğlu, İl Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alarak görevine resmen başladı. Ekibiyle birlikte açıklama yapan Türkoğlu,”Bursa’da tek kale maç siyasetini bitireceğiz” dedi.

Partideki devir teslimin 24 Ağustos Pazartesi Günü yapılacağını, akabinde görev dağılımını gerçekleştireceklerini vurgulayan Selçuk Türkoğlu’nun açıklaması şöyle:
“16 Ağustos Pazar Günü gerçekleşen kongremizde delegelerimizin çok büyük teveccühü ile ben ve arkadaşlarım İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı ve Yönetimi’nin sorumluluğunu üstlendik. Delegelerimize ve partililerimize söz verdiğimiz gibi adeta yetim ve öksüz bırakılan Bursa’ya sonuna kadar sahip çıkmak üzere kollarımızı duvarmış bulunuyoruz. Verdiğimiz etkin muhalefet sözünü yerine getirmekte kararlıyız. Ancak şimdi bu şehrin kaderini değiştireceğimizi hem Bursa, hem de Türkiye görecek.
Bursa’nın ve Bursalılar’ın hakkını hukukunu korumak için arkadaşlarımla birlikte omuz omuza aktif siyaset yapacağımıza and içtik. Sendikal mücadele döneminde ne denli kararlı bir mücadele ortaya koyduğumuzu herkes biliyor. Bu kentin sahipsiz olmadığını dosta da düşmana da göstereceğiz. 
İyi Parti olarak sadece Bursa’da değil, ülke genelinde de ses getiren bir muhalefet anlayışını hayata geçireceğiz. Göreve geldiğimizde tek şiarımız, ülkemizde ve şehrimizde her şey daha iyi olsun diyedir.
Her biri kararlı ve cesur yürek ekibimle birlikte bu anlamlı görevi üstlendik. Allah utandırmasın.(Editör: BATUHAN ERSEK)