Elif Kuş BEŞİK/Özel haber

“Ülkücüler Daima Hazır.” Mudanya’nın keskin muhalifi olan MHP’li Meclis Üyesi Gurup Sözcüsü Bülent Erden’nin çağrısına Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’dan destek geldi.

 

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ile MHP Mudanya Belediye Meclis Üyesi ve Gurup Sözcüsü Bülent Erden arasında 1 yıllık görev sürecinde yaşanan birçok diyalog haberleri sayfalarımıza yansıtmıştık. Corona Tedbirleri; kapsamında Hükümet, Bakanlık ve Belediyelerde kendi önlemlerini almış ve uygulamaya koymuştu. Corona ile mücadelede Bursa’da Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri, ekonomik sıkıntıya giren vatandaşa ücretsiz maske, eldiven ve hijyen malzemesi dağıtarak, maddi güçlerinin yettiği oranda destek vermişti.

“Belediye Dağıtıma Başladı”

Mudanya’da Pazar Yerlerinin sürekli denetlendiğini belirten Erden, Mudanya Belediyesine bağlı zabıtaların çalışmaları için teşekkür ederken, Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz’a “Diğer Belediyeler maddi imkanlar ölçüsünde maske, eldiven ve hijyeni ücretsiz olarak kollektif yerlerde dağıtıyor. Bugüne kadar Mudanya Belediyesinin bu yönde bir çalışmasını göremedik. MHP Mudanya İlçe Teşkilatı ve Mudanya Ülkü Ocakları; bu yönde atılacak olan her türlü adım için malzemeleri dağıtmaya ve temin etmeye her zaman hazırdır.” Çağrısı yapmıştı. Erden son paylaşımında yapmış olduğu çağrıdan saatler sonra; Türkyılmaz’ın talimatı ile Mudanya’da vatandaşlara ücretsiz sağlık malzemelerinin dağıtılmaya başlandığını belirterek belediye personeline teşekkür etti.

“Yardıma Hazırız”

Erden; “Parti ve Ülkü Ocaklarımız; her konuda Mudanyalıların her zaman yanında olmuş ve yarında yanında olmaya devam edecektir. Mudanya Belediye Yönetimine yapmış olduğumuz çağrı ile Corona İle Etkin Mücadelede her türlü maddi ve manevi olarak yardımcı olacağımızın taahhütünü verdik. Zaman şimdi birlik ve beraberlik ruhu ile virüs illetini yenme zamanıdır. Hemşerilerimizin; virüs ile birlikte ekonomik durumu iyice sarsılmıştır. Saymış olduğumuz bu malzemelerin bir adetlik kullanımı dahi yaklaşık 1 kişi için günlük 10 lirayı bulduğu düşünülürse 4 kişilik bir aile için aylık maliyetinin hayati önemi daha net anlaşılacaktır. Başkan sayın Türkyılmaz’a hassasiyeti için teşekkür eder, bu türdeki yardımlarının devamını hemşerilerimiz için beklediğimizi ve her zaman yardıma hazır olduğumuzu altını kırmızı ile çizerek tekrar ifade etmek isterim. Sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum.” dedi.