Loading...

Varto Belediyesinden Afyonkarahisar’A Jeotermal Çıkarması

Türkiye 17 Nisan 2018 11:38
Videoyu Aç Varto Belediyesinden Afyonkarahisar’A Jeotermal Çıkarması
A
a

Muş’Un Varto Kaymakamı Ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Nuri Çetin Başkanlığındaki Bir Heyet, İlçede Bulunan Jeotermal Kaynaklarının Ekonomiye Kazandırılması İçin Afyonkarahisar’Daki Jeotermal Yatırımlarında İnceleme Yaptı.

Muş’un Varto Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Nuri Çetin başkanlığındaki bir heyet, ilçede bulunan jeotermal kaynaklarının ekonomiye kazandırılması için Afyonkarahisar’daki jeotermal yatırımlarında inceleme yaptı.
Belediye Başkan Vekili Mehmet Nuri Çetin ve beraberindekiler, Muş Valisi Aziz Yıldırım’ın desteği ile Afyonkarahisar’da bulunan Afyon Jeotermal (Afjet) Genel Müdürü Dr. Yusuf Ulutürk’ü makamında ziyaret etti. Konu ile ilgili olarak bilgi aldıktan sonra, elektrikte, sağlıkta, serada ve turizm kısmında kullanılan jeotermal alanlarını görerek gerekli bilgiler edinen Varto heyeti, ilçedeki termal sularının ülke ekonomisinde değerlendirilmesini planlıyor.
Afyon Jeotermal (Afjet) Genel Müdürü Dr. Yusuf Ulutürk ve Elektrik Elektronik Yüksek Mühendisi Cihan Şahin’den gerekli bilgileri aldıktan sonra açıklamalarda bulunan Kaymakam Çetin, “Varto ilçemizde çok ciddi şekilde termal kaynaklarımız var. Çoğu zaten yüzeydedir. Geçen yıldan bununla ilgili bir projemiz vardı. Başlattığımız termal sularımızın ekonomiye kazandırılması projesi kapsamında bize destek olan Afjet Genel Müdürü Yusuf Bey’e teşekkür ederiz. Bize destek oldu. Valimiz Aziz Bıldırım Bey’in desteğiyle buraya geldik ve gerçekten ülke ekonomisine çok ciddi bir katkının olduğunu gördük. Bizde benzeri çalışmaları Varto’da başlatmayı düşünüyoruz. Ekibimizle geldik. Program bitti ve dönüyoruz. İnşallah ülke ekonomisine katkı sağlayacak bu projemizi geçekleştireceğiz. Valimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
Kaymakam Çetin, Afjet Genel Müdürü Dr. Yusuf Ulutürk’e hikâye kitabını ve bazı hediyeler takdim etti.
Varto Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Nuri Çetin’e; Varto Belediyesi Fen İşleri Müdürü Yakup Dede, Destek Hizmetleri Müdürü Memduh Işık, Basın ve Halkla İlişkiler Bürosundan Fatih Çelik, Muş Alparslan Üniversitesinden Araştırma Görevlisi Halil Alkan, Muş İl Özel İdaresi Sağlık İşleri Müdürü Jeoloji Mühendisi Fesih Çakır, Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Teknik Yardımcısı Taner Güngör, İl Sağlık Müdürü Dr. Serdar Türkoğlu da eşlik etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat