“Şahmat-Varyant!” 7 gün önce fragmanı yayınlanan filmin galası Ördekli Kültür Merkezinde sanatseverlerin katılımı ile gerçekleştirildi. EMTAEM Oyuncularının oynadığı film, doğal platosu olan Bursa beyaz perdede bir çıta daha yükseltti.

Nagehan ÇALIŞKAN/Özel haber

 

Cavit Bakar, Emre Doğan, Bülent Kökel, Hacer Turan, Oğuzhan Ural, Arda Kırmızı, Tuğba Kalı, Bilal Sancak’ın ana karakterlerde oynadığı filmin senaristliğini ve yönetmenliğini birçok sinema filminde oynayan Taner Bahadır yaptı. 95 dakika süren aksiyon-polisiye filmi olan Şahmat-Varyant 23 mekanda 100 yardımcı oyuncu desteği ile çekildi. Bursa’nın tarihi mekanlarında çekim yapılan, tamamı Bursa’da çekilen 5’ci sinema yapımı olmakla birlikte ilk internet formatlı film özelliği taşıyan Şahmat-Varyant, sürükleyici kurgusu ile de izleyicilerden tam not aldı.

Bursa Türkiye’dir

Filmin yapımcılığını da üstlenen Taner Bahadır; “Yaklaşık 11 aylık emeğimizin karşılığını bugün yaptığımız galaya olan ilgi ile aldığımızı düşünüyorum. Benimde rol aldığım Şahmat-Varyant’ın senaryosunu uzun yıllar önce yazmıştım. Yapımda 10 arkadaşımız ana karakterleri canlandırdı. Ana karakterlerde oynayan arkadaşlarımızın büyük bir kısmı Türkiye’ye damga vuran dizi ve yapımlarda rol alan oyuncularımız. Bir Bursalı olarak bu yapımı Bursa’da çekmek istedim. Çünkü Bursa’mızın doğal platolarının keşfedilmesi için bizim gibi beyaz perdeye gönül vermiş insanların desteğine de ihtiyacı var. Bizlere bu yapımda kol kanat geren belediye başkanlarımıza ve maddi-manevi olarak destekleyen esnafımıza teşekkür ederim. Şahmat-Varyant atmış olduğumuz gelecek ilk adım oldu. Bir sonraki projemiz ile sosyal sorunlara dokunacağız. Bursa Türkiye’dir. Burada bu yapımı gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz, gururluyuz.” Dedi.