Loading...

Verimsiz bir sezon!

Bursa 21 Ekim 2019 10:06
Videoyu Aç Verimsiz bir sezon!
A
a

Soğuk havaların yavaştan ülkemize girmeye başlamasıyla birlikte balık sezonu erken açıldı. Birçok türü bulunan balığın bin bir türlü de faydası bulunuyor doktorların sürekli önerdiği balık , et türünde tercih listelerinde her zaman bulunuyor .

ÖZEL HABER- ELİF KUŞ BEŞİK 

Balık fiyatlarının artmasından hem esnaf, hem de halk şikayetçi. Satış yapamadığını belirtiyor.

Bursa’nın tarihi çarşısında ekmeğinin peşinde olan balıkçı esnaf tezgahının başında olan esnaf, “Bu sene hamsicilik var. Tezgaha çıkar çıkmaz vatandaşlar yoğun ilgiyle tüketiyor. Balığı sezonunda taze yemek güzel. Balık yemek için şehir şehir gezen gördüm. 1 porisyon balığa 100 yada daha fazlasını vermektense, kilosuna 60 lira vermek bence daha olması gereken.

Yine de buna şükür diyoruz… Bir şekilde ekmeğimizi çıkarıyoruz. Balığın bu sezon az olacağını biliyorduk ancak bu kadarını beklemiyorduk.

Bu sezon balık az olması ile birlikte fiyatlarda arttı haliyle. İstavritin her sene olduğu gibi bu senede az. Tek çare hamsi gibi duruyor. Verimsiz bir sezon yaşıyoruz. Yağmurlar yağınca balık artışı olur diye tahmin ediyoruz aslında ama, bakalım yaşayıp göreceğiz. Şu an için fiyatlar tuzlu. Havalar soğuyunca ”
dedi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat