Eminim sizin de bu isimli milletvekilini tanıdığınızı zannetmiyorum.

Doğru ya, işimiz gereği biz yeterince tanıyamıyorsak siz nereden tanıyacaksınız?
Ben size anlatayım.
Vildan Yılmaz Gürel, AK Parti Bursa Milletvekili.
Evet yanlış okumadınız.
2018'de yapılan genel seçimlerde İnegöl ilçemizden AK Parti milletvekili listesine 3. sıradan giren Vildan Hanım, TBMM'de kentimizi temsil eden 11 vekilden bir tanesidir.
Kendisini ilk kez, Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ve de AK Partili milletvekillerinin tam kadro katıldıkları yemekte gördüm.
Hatta yanına giderek kendimi tanıtıp, TBMM'de İnegöl ve Bursa özelinde yaptıkları çalışmalar konusunda lütfedip bizleri bilgilendirdikleri takdirde gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmak istediğimi söyledim.
Vekil Hanıma, müsait olduklarında görüşmek dileğinde bulunup iletişim numaralarımızın bulunduğu kartvizitimi vererek yanından ayrılmıştım, bir yıl önce.
Tahmin edeceğiniz gibi ne aradı ne de bizleri eğer varsa yaptığı çalışmalar konusunda bilgilendirme gereği duymadı.
İnanılacak gibi değil.
İktidar partisinin milletvekilini, Türkiye'nin dördüncü büyük ilinin vatandaşı tanımıyor.
Daha doğrusu partili seçmeni yeterince tanımıyor.
Benzer durumları geçmişte değişik partilerde de görmüştük.
Bu duruma sebep Türk siyaset sistemidir.
Çünkü seçmen, seçime giren partilerin oy pusulalarında dayatılan listedeki isimlere oyunu vermek zorunda kalıyor.
Yani seçmen olarak seçilmişleri seçiyoruz.
Vildan Yılmaz Gürel de bu şekilde listeye girerek görev almıştır.
Sonuç ortada.
Varlığıyla yokluğunu hissedemiyoruz.
Vekilliği öncesi İnegöl Belediyesi'nin avukatlığını yapan Vildan Yılmaz Gürel'in ismi milletvekilliği listesinde açıklanınca İnegöllüler de şaşırdıklarını söylemişlerdi.
Sayın vekilin iyi niyetli olduğundan şüphemiz yok.
Ancak İnegöl hem ticari hem de siyasi temposu yüksek bir ilçemiz.
Bu minvalde beklenti oluşmaktadır.


Vildan Yılmaz Gürel'in biyografisi şöyle:
1976 yılında İnegöl'de dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Gürel, 2001 yılından bu yana İnegöl’de serbest avukatlık ve hukuki danışmanlık yapmaktadır. MÜSİAD üyesi olan Vildan Yılmaz Gürel, 2002 yılında AK Parti Kadın Kolları kuruluşunda yer almış ve üç dönem ilçe yönetim kurulu seçim işleri başkanlığı yapmıştır. İnegöl Karate İhtisas Spor Kulübü Başkanlığını da yapmış olan avukat, milletvekili Vildan Yılmaz Gürel evli ve üç evladı bulunmaktadır.
TBMM'de Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi olan Vildan Yılmaz Gürel'in dışında yakın tarihimizde İnegöl'den milletvekili seçilen isimler yaptıkları işlerle vatandaşın hafızasında yer etmiştir.
MHP'den Burhan Orhan, RP Ahmet Sünnetçioğlu, DYP'den Kadri Güçlü, AK Parti'den Sedat Kızılcıklı ve Hüseyin Şahin gibi.
Hatta Adalet Partisi'nden bakanlık yapan Ahmet Türkel’in İnegöl'e ve Bursa'ya önemli hizmetleri olmuştur.
Dileğimiz şudur ki, Vildan Yılmaz Gürel'in, İnegöl İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü’nde karate antrenörü olarak görev yapan eşi Yakup Gürel'in Harmancık İlçe Gençlik Spor Müdürü olarak atanmasıyla değil, siyaseten kendini daha da geliştirip çözüm bekleyen yatırımlara öncülük ederek diğerleri gibi iz bırakabilecek işlerle gündeme gelmesidir.
Bir kez daha vurgulayarak aktarmak isterim ki, vekil hanımın iyi niyetinden şüphemiz olmadığı gibi beklentimiz iletişim eksikliğinden dolayı yaptığı işi pazarlayamayan bu yönünü hiç olmazsa danışmanları aracılığıyla gidermelidir.