106 odanın seçim heyecanı başladı. Bazı esnaf odalarının üyeleri kendi aralarında toplantılar yapmaya başlamışlardır.

Seçim arifesine girdiğimiz bu aylarda tüm odalarda aday sayısının haddinden fazla olduğunu göreceğiz.

Ocak 2022 itibarıyla seçim startının başlayacağı 106 odanın yönetim kurullarına 5 yıllık yaptıkları hizmetlere ve başarılarına esnaflar not verecektir.

Buradan tüm başkan adaylarına kadın ve genç kotasını yükseltmelerini tavsiye ederim.

Özelikle 106 odanın çatı kuruluşu olan Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (BESOB) seçimi daha fazla konuşulup ve yazılacaktır.

BESOB Başkanı Arif Tak’ın bu dönemde aday olup olmaması konusunda kulislerden aldığımız bilgilere göre yeniden aday olacağı düşünülmekte. Bununla ilgili beraber başka esnaf oda başkanlarının birliğin üst yönetimine aday olacağı konuşmaktadır.

Başkan Arif Tak aday olmayıp koltuğu bir başka arkadaşa mı işaret edecek, yoksa bağımsız olarak kalacak mı zaman içinde tüm kamuoyu olarak göreceğiz.

Özellikle Çataltepe esnaf sitesinin bitmemesinden dolayı Başkan Arif Tak’a tepkili olan muhalif adayı desteklemesi konusunda kulisten gelen güçlü bilgileri siz değerli okurlarımla paylaşmak isterim.

Üyesi olduğum Bursa Emlak Müşavirleri Esnaf Odası‘nda da seçim sürecinin ocak ayı itibari ile başlayacağını odamıza ve tüm diğer odalara hayırlı olmasını temenni ederim. Şimdiden tüm başkan ve başkan adaylarına başarılar dilerim.

Öncelikle bir hizmet yarışı olduğunu unutmayalım tüm oda seçimlerinin şölen içinde geçmesini temenni ederim.