Hava Durumu

Beyazların rengi mi soluyor, yoksa bize mi öyle geliyor…

Yazının Giriş Tarihi: 09.03.2024 16:55
Yazının Güncellenme Tarihi: 09.03.2024 16:55

Biz de Kemalist, laik, çağdaş, ilerici, aydın! bir de çok yönlü sanatçı, yazar diyorlar böylesine, ülkemizde bol miktarda mevcut. Eylem Tok isimli çok yönü sanatçı ve trafik kazasında bir kişiyi öldüren, birden fazla kişiyi de yaralayan oğlu, Türkiye’den Mısır’a oradan da ABD'ye kaçarak kendilerini FETÖ’cüler gibi güvendikleri ülkenin kucağına atmışlar.

Dünyanın en pahalı arabalarından biri olan babasına ait araçla,arkadaşları ile eğlence olsun diye otoyolda sürat yaparken, bir kişinin ölümüne birden fazla kişinin de yaralanmasına sebep olan annesinin dediğine göre de pırıl pırıl bir çocuk! olan şüpheli; yine annesinin yardımı ve babasının çalışanlarının desteği ile annesiyle birlikte ABD’ye kaçmışlar.

Aklımı kurcalayan sorulardan biri dekatliam gibi kaza yapan, iddialar doğruysa polisi aramasınlar diye yaralıların üzerinden cep telefonlarını alan bu zevat,neden babası ile değil de annesi ile kaçmış. Acaba birinin burada kalarak, Türklerden para kazanmaya devam edip ABD’ye pırıl pırıl ailesine para göndermesi gerektiğinden olabilir mi?

Bunlar elini kolunu sallayarak Mısır’a oradan da ABD’ye nasıl gittiler diye düşünürken, meğer çok yönlü ve çok ileri görüşlü bu sanatçımız, bu günleri de önceden görerek, vaktinde gidip çocuğunu ABD de doğurmuş ve bu pırıl pırıl çocuğunu ABD vatandaşı yapmış.

Zaten dikkat ederseniz bizdeki Kemalist, laik, çağdaş, ilerici, aydın! pırıl pırıl sanatçılar, yazar çizerler, siyasetçiler ve iş adamlarının çoğu ya ABD vatandaşı ya da ABD’nin sevgilisidir.

İstanbul Sanat Dergisi’nde yer alan habere göre bu çok yönlü sanatçı yazar çizer hanım, yaklaşık on gün kadar önce kocasının şirketine ait Estetik International bünyesindeki B Art Space isimli salonlarında açtığı sergi, büyük ilgiyle karşılanmış. İş ve sanat dünyasından önemli konuklara ev sahipliği yapmış. Sergide,bu çok yönlü sanatçının ürettiği eserler sergilenirken, bir yandan da yoğun ilgi gören “Acı Şeker” kitabı konuklara tanıtılmış.

Bu çok yönlü sanatçımız sergide yaptığı konuşmanın bir bölümünü okuyun, cümleler sizlere çok tanıdık gelecek. Bu çok yönlü ablamız yaptığı konuşmanın bir bölümünde;

“Hayat basit aslında… Birbirimizin gölgesiyiz. İyiler ve kötüler var dünyada. Kurşunlanarak, bombalanarak, yakılarak, dövülerek öldürülen yazarlar, sanatçılar iyi insanlardı. Ülkesini terk etmek zorunda kalan aydınlar iyi insanlardı. Onların savaşı kendileri için değildi sadece; katillerinin, düşmanlarının iyi bir yaşama sahip olması da dertleriydi. Ve şimdi bizler sorumluyuz. Tüm dünyanın iyiliği için savaşmış bu insanların mirası bize emanet. İşte bu yüzden birbirimizin gölgesiyiz.”

Riyakarlığın, çürümüşlüğün zirvesi. Daha ötesi yok.

Yine bu çok yönlü sanatçımız oğlunu kaçırdıktan sonra yaptığı açıklamada da "Bugün yine olsa yine aynı şeyi yaparım. Adil yargılama olacaksa gelirim. Oğlum, 17 yaşında pırıl pırıl bir çocuk”  diyor, gerekçeye bakar mısınız?

Kadın çok yönlü, çok büyük ve anlamlı cümleler kuruyor ama küçük işler yapıyor. Çok ileri görüşlü, çocuğunu gidip ABD de doğuruyor, ABD vatandaşı yapıyor. Biz de adil yargılama yapmadığımız için bu değerlerimizi elimizden kaçırıyoruz. Bu beyaz Türklerin genel karakteristik özelliği olsa gerek.

Ama şunu hepimiz biliyoruz; eski Türkiye’de bu beyazlar, böylesi durumlarda yurt dışına kaçma zahmetine dahi katlanmazlardı. İçerideki güç odaklarını kullanarak ve adil yargılama! ile bırakın tutuklanıp ceza almayı bir gün bile gözaltında kalmazlardı.

Beyazların rengi mi soluyor, yoksa bize mi öyle geliyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.